Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Törökországban és Egyiptomban...

Törökországban és Egyiptomban iható a csapvíz vagy csak palackozottat lehet inni?

Figyelt kérdés
Hol lehetne ennek utána nézni? A konzuli szolgálat honlapján nem találtam erről semmit.

2015. máj. 10. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyiptomban egészen biztosan nem iható a csapvíz (legalábbis európai ember számára). Viszont fillérekért lehet mindenhol palackozottat kapni, úgyhogy nem kell parázni miatta.
2015. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Kairóban klórozzák a vizet így ott iható és nem is rossz ízű (semmi bajunk nem lett tőle) máshol nem iható. Török o.-t nem tudom.
2015. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor Egyiptomban "palackozunk". Törökországot tudja esetleg valaki? (Észak-Törökország)
2015. máj. 10. 14:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én javaslom a palackos vizet...

Van olyan hely,ahol azt mondják,hogy jó a csapvíz,mégis tudok olyat,aki rosszul lett tőle..

Nem éri meg az árát kockáztatni,hogy utána fizesd a gyógyszereket,az orvost meg elrontsd vele az egész nyaralást

2015. máj. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, én kaptam Kairóban brutál hasmenést pohár víztől, szóval úgy van, ahogy mondod, jobb biztosra menni. Nem véletlen, hogy ezeken a helyeken a helyiek közül is palackozott vizet iszik, aki csak megteheti.
2015. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem iható a víz sem Egyiptomban, sem Tőrőkországban európai ember számára.
2015. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyiptomba inkább ne, Törökországban meg a legtöbb helyen nem, de van par város ahol lehet inni, de Isztambulban vagy Ankarában nem.
2015. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyiptomban jo izu a viz? Hat, nem igazan. Olyan poshadt, peneszes ize van, hogy meg fogat mosni is undorito. Mi ket eve lakunk Kairoban es palackozott, ballonos vizet hasznalok mindenhez. Meg a leves ize is mas, ha csapvizzel fozom, pedig az mar a kozel egy oras fozesnel biztonsagosan fogyaszthato.


Aki nincs hozzaszokva az egyiptomi csapvizhez, annak egy hetes fosas lesz a vege, vigyazni kell vele, foleg ha nyaralni jon az ember, mert tokreteszi a nyaralast.

Mi koltozes utan az elso honapban kb egyfolytaban fostunk mindentol. A helyiek, aki megteheti, annak viztisztito van felszerelve. Aki szegenyebb, az megissza, de csak mellekesen mondom, hogy a halalozasi statisztikakban elokelo helyen all a fertozott viz fogyasztas, mint ok.

2015. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ahol laktunk Kairóban (nem 5 csillagos szálloda, talán ha 1 csillagos) ott jó volt a víz, azt ittuk, nem volt büdös és semmi mellékíze nem volt, és semmi bajunk nem lett tőle. Mindenhol máshol palackozott vizet ittunk. Gyere el Somogy megye néhány városába és kóstold meg itt a vizet, néha olyan büdös hogy még mosakodni sem jó vele. Nos a kairói víz ennél sokkal jobb volt.
2015. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

61%, van, akinek szupererős gyomra van. Van pl. egy ismerősöm, aki rendszeresen jár Indiába, és egy-két rúpiáért eszi az utcai árusoktól azt a szemét kaját, amitől szerintem egy átlagos magyar disznó is felfordulna, neki meg soha még hasmenése sem lett tőle.


Fogadd csak el, hogy attól, hogy nektek sikerült, átlagos magyar gyomorral Kairóban sem ajánlott senkinek a csapvíz fogyasztása. Ahogy fent is írták - magam is tanúsíthatom - nem véletlen, hogy a helyiek is hektószámra hordják haza a palackosat.

2015. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!