Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Amerikában szeretném folytatni...

Manó *-* kérdése:

Amerikában szeretném folytatni a középiskolát, hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Álmom az, hogy Amerikában tanuljak, majd éljek. Jelenleg szeretnék kimenni,hogy folytassam a középiskolai tanulmányaimat.Utána olvastam, és csak azt a lehetőséget találtam, hogy különböző csereprogramokkal lehetséges a kijutás, egy-egy szemeszterre, és egy család fogadna be, és látna el.

Ez nem lehetséges más módon? Ahol akár több időt is tölthetek? Vagy esetleg szeretném magammal vinni anyukámat is, de akkor mindenképpen szükség van ugye egy lakásra. De ez későbbi terv. Esetleg van valakinek bármilyen tapasztalata? Szívesen felvenném vele a kapcsolatot. :)



2015. máj. 26. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádat felejtsd el. ha tanulni mész ki, akár cserével középiskolásként, akár ösztöndíjjal egyetemistaként, akkor te mész és nem az egész familia.

Ha az iskoládnak nincs amerikai partneriskolája és hivatalos csereprogram, akkor a középiskolait felejtsd el. Akkor készülj az egyetemre. Ha itt felvesznek, akkor már az első szemeszterben elkezdhetsz pályázni amerikai egyetemek ösztöndíjaira. Ha jó vagy (nagyon jó) akkor megnyerheted. De akkor is csak te mész, nem a család

2015. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Első és legjobb lépés amit írtál is, hogy családhoz mész ki, valamilyen programmal, így lesz már tapasztalatod. Nagyon nehéz lesz, de el tudod majd dönteni a továbbiakat.

Az érettségi előtti, vagy az érettségi évét javaslom, ekkor már érettebb vagy, de még nem öregedsz ki a programokból.



,,Vagy esetleg szeretném magammal vinni anyukámat is" Te nem csak nyaralni akarsz?

2015. jún. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!