Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy hónap múlva utazom Kelet-U...

Egy hónap múlva utazom Kelet-Ukrajnába. Vajon lehet ott találni olyan embert, aki ennyi pénzért hajlandó lenne kb.350 kilométer elvinni autóval?

Figyelt kérdés

Oda-vissza összesen 350 Km-t ellene utaznom de kicsit tartok a tömegközlekedéstől (főleg attól, hogy elveszek).


Elvi kérédés: Szerintetek Kb. 30-35 ezer Ft-nak megfelelő UAH-ért elvinne ott valaki (privát fuvarozó - ha van ilyen, taxi)?


2015. máj. 30. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy honnan kezded az utazást, de ha pl. a magyar határtól, akkor 175 km-t utazva (175 + 175 = 350 km) éppen hogy eléred a régi magyar határt. Vagyis nemhogy Kelet-Ukrajnába, de Nyugat-Ukrajna nyugati felébe jutsz csak el.

A pénzösszeg elegendőnek tűnik, a magyarlakta részeken beszéld meg egy privát autóssal.

2015. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az tényleg jó ötlet ha a magyar lakta részeken megbeszéled, nagyon segítőkészek, telefonszámot is kérj el, akár maradj egy pár napig Kárpátalján hogy szokd a légkört és azután utazz tovább.

Én már jártam arra, szívesen segítenék de sajnos nem beszélek oroszul szóval hasznosabb ha helyiektől kérdezel.

Ne aggódj nem fogsz elveszni, de ha el is veszel akkor elő is fogsz keveredni, majd legfeljebb kézzel-lábbal mutogatnak az ukránok. Sok a kedves, barátságos ember.

2015. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából Kharkovból fogok indulni, odáig repülővel megyek. Még arra is gondoltam, hogy a szállásadót megkérdezem, hogy nem-e tud biztosítani egy fuvart (vagy olyat, aki vállalná).
2015. máj. 31. 07:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Persze kérdezd meg, de barátságosan, én mondjuk biztos nem mennék repülővel hisz itt van a szomszédban, sztem pénzkidobás repcsivel menni :)


Nagyon jót fog tenni neked ez az út, nem tudom miért de olyan érzésem van te nem jártál még egyedül, szóval tanulhatsz többet.

2015. jún. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, pénzkidobás, pláne, hogy 1700 Km-ről beszélünk. Ezt a kényelmes lehetőséget találtam arra, hogy eljussak az ország keleti felébe.


Jól érzed, nem utaztam még sohasem (ja, de egyszer elmentem Kecskemétre :p). Amitől nagyon félek, hogy a politikai helyzet miatt törlik a repülőjáratot. Jövő hónap 10.-én indulok.

2015. jún. 3. 19:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem nem, nagyon jól csinálod! Amúgy meg jobban mint én anno.

Vágj bele!


Félelemre nem tudok mit mondani, ne legyen benned szerintem, mert tényleg jó fejek az ukránok is, oroszok is.


hajrá!

2015. jún. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pont nyár közepén mész :)

Amúgy azt nem mondtad honnan mész Kharkovba (oké, mindegy nem akarok illetlen lenni)


És ha törölnék a járatot nem mennél vonattal?

Csak kíváncsiságból kérdezem :)

2015. jún. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Budapestről indulok repülővel Kijevbe, onnan pedig Kharkovba. Itt béreltem egy ágyat egy "tömegszálláson", itt fogok aludni az érkezés éjszakáján. Másnap pedig tömegközlekedéssel/vagy a kérdésben szereplő módon elindulok a déli irányba, ameddig az lehetséges. A végső célállomás Slovyansk lenne de nem fűzök sok remény ahhoz, hogy arra közlekedik bármi is, hiszen arrafelé háború van.
2015. jún. 6. 06:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Na komolyan te aztán nem vagy valami optimista.


Mondom repülő nélkül is megúszod, falusi életet sem látál még?

Komolyan mondd le az egészet ha parázol mindentől.

Egy utazásra késznek kell lenni. Te nem vagy kész semmire.

2015. jún. 9. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
láttál*
2015. jún. 9. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!