Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol lehet látni ilyen gyönyörű...

Hol lehet látni ilyen gyönyörűnek az égboltot?

Figyelt kérdés

mint pld ezeken a képeken : [link]


Én úgy vettem észre a grand canyonnál vannak csodás éjszakai égboltok, azért is álmodztam róla hogy majd ott sátoroznák a többiekkel. Vagy van esetleg más hely ahol szebb?



2015. máj. 31. 23:38
 1/6 A kérdező kommentje:
konkrétan a tejútrendszert
2015. máj. 31. 23:40
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek hosszú expozíciós idővel készült fotók, emberi szemmel sehol nem látni ilyennek az égboltot.


Egyébként a csillagos eget többé-kevésbé mindenhol ugyanolyan jól látni, ahol alacsony a páratartalom, nincsenek felhők és távol vannak a városok, nincs fényszennyezés.


[link]


Ez egy fényszennyezettségi világtérkép, minél sötétebb színnel van jelölve rajta egy hely, annál jobban látni onnan a csillagos eget.

2015. jún. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de akik lefotózták is igy meglátták ezeket nem?
2015. jún. 1. 07:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. Fényképen sokkal fényesebbnek látszanak. Magyarországon is bármikor lehet olyan képet csinálni, amin nagyon fényesek a csillagok. A fura színeket meg Photoshoppal teszik rá, vagy összevágják a naplementekor készült színeket az éjszaka közepén lefényképezett csillagokkal stb. Sehol sem látszik olyannak az ég, mint amiket belinkeltél.
2015. jún. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor soha sehol sem látni így a tejútrendszert, és ha igen nincsenek ott ilyen szinek?
2015. jún. 1. 16:29
 6/6 A kérdező kommentje:
mellesleg ezek konkrétan milyen kamerák?
2015. jún. 1. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!