Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön borravaló-hogy?

Külföldön borravaló-hogy?

Figyelt kérdés

Ha külföldre utazol utánanézel ott mi a szokás?

Igazából akármelyik országot nézem teljesen visszásan írnak mindig, pl egy adott országról valaki azt írja, hogy semmiképp ne adj, nem fogadják el, más meg azt, hogy el is várják. Ez meg annyi kellemetlenséget szül szerintem, pláne hogy nem beszélek olyan jól nyelveket, mindig gondban vagyok ezzel külföldi utazások alatt. Van olyan ismerősöm, aki sehol nem ad külföldön, mert úgy van vele, hogy úgyse látják soha többet. Ti hogy szoktátok?


2015. jún. 3. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mindenhol szoktam adni (kb. 10%-ot), még soha sehol nem volt belőle probléma. Előfordult persze, hogy a pincér utánamrohant, hogy a pénzem az asztalon felejtettem (kb. 2 eurót), de mondtam, hogy azt neki szántam, nyugodtan tartsa meg.
2015. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 melyik országban futott utánad a pincér ? Mert akkor oda szeretnék menni.
2015. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Marbellában, Andalúziában.
2015. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak orszagok ahol a szamla tartalmazza a felszolgalas dijat is, de itt fel van tuntetve a szamlan. Ilyen pl Franciaorszag.

Van ahol az atlag pedig 15-20%, pl usa.

Van ahol pedig egyaltalan nincs is, ilyen pl kina es a legtobb keleti orszag.

Egyebkent az atlag Europaban az 10%.

2015. jún. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előre utánanézek ennek is, de 10%-ot minimum itthon is, külföldön is adni 'szoktam', mert ez a biztos. Annyit hozzátennék az előttem szólóhoz, hogy valóban vannak országok, ahol borravalót adni nem szokás, de az utóbbi 10-15 évben itt is több helyen 'rászoktak' a turisták miatt (pl Olaszország).
2015. jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!