Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kaphatok egy kis segítséget?...

Kaphatok egy kis segítséget? Fogalmam sincs, hogyan álljak neki a nyaralásnak!?

Figyelt kérdés

A tervem: 100-150 e forintból (ebben csak a kaja és a költőpénz nincs benne) kb. 5-7 napot szeretnék nyaralni a párommal Horvátországban. Az utazást kocsival tervezzük megoldani, illetve felkerestem egy utazási irodát és azt mondták, hogy majd küldenek ajánlatokat.


Amit szeretnénk: tengerparton fürdeni egy kis látnivalóval is egybekötve. Abbázia, Rovinj a cél és útközben megnéznénk a Plitvicei tavakat is, bár utóbbi, nem biztos, hogy belefér a keretbe.


Fiatalok vagyunk, azt se tudjuk merre menjünk, hova érdemes menni? Merre vannak még szép tájak, városok? Na és persze a szállás. Hol? Milyen típsú szállások vannak?


Köszönöm minden válaszadónak a segítséget.


2015. jún. 24. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd minden ismertebb városnak van tengerpartja. Kezd el a szálláskeresést időpontnak megfelelően, mert nem biztos, hogy amit te kinézel ott mondjuk szabad hely is van. www.szallas.hu , www.booking.com itt tudsz időpontra is keresni, helyekre is és még leírást is találsz melyik településen mi található. Arra készülj, hogy 90%ban mindenhol kavicsos a part, elvétve van homokos rész így fürdőcipő erősen ajánlott.
2015. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp apartmant nézzetek, és valószínű, hogy olcsóbb lesz, ha nem valami frekventált helyen lesz, hanem picit távolabb a parttól stb.

Viszont maga Horvátország nem olcsó. Mármint élelmiszerben, éttermekben stb. Ha minél olcsóbban akartok kijönni, akkor érdemes pár élelmiszert,kaját itthonról vinni (bár én ennek nagyon nem vagyok hive:)).

Rovinjtól nem messze van Porec, érdemes megnézni, nagyon szép kis város, igazi girbe-görbe macskaköves utcácskákkal.

És hol szeretnétek a szállást, merrefelé?

(mi Görögországba megyünk, és b-tervként a hülye államcsőd miatt elkezdtem azért horvát utakat is nézni, de engem nem győzött meg, drágállom őket minden szempontból. Már voltunk ott nem is egyszer, de évek óta Hellaszba járunk, igaz, hogy messzebb van, de nincs akkora lehúzás, és szebbek a partjai - nekem)

De ott Rovinj környéke tényleg szép, a strandok és a látnivalók is, tuti jól fogjátok érezni magatokat! :)

2015. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt keresgélj:

[link]

2015. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat! :) Igazából a kaján spórolnánk a legtöbbet, hiszen alapélelmiszereket viszünk és az apartmanban főznénk. Abbáziát néztem még meg és Nint és Zadart.


Közben megnéztem a vonat és buszjáratokat is. Ha ezzel mennénk olcsóbban jönnénk ki, persze jóval több lenne az útidő.

2015. jún. 28. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!