Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik elmentek, azoknak jobb...

Akik elmentek, azoknak jobb lett az élet?

Figyelt kérdés

Akik kiköltöztek Amerikába.


Neha ugy erzem, csak menekulni tudnek. Nincsenek mar itt barataim, az ismeroseim szanakozva neznek ram, mert nagy hibat kovettem el a szemuk elott. Egyedul vagyok, teljesen.



2015. jún. 27. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Röviden: igen jobb.

Nekem eléggé kiterjedt családom és ismeretségi köröm van, nagyon sok magyart ismerek Amerikában. Ami leginkább közös bennük, hogy egy sem akar többet visszajönni magyarba.

Legtöbb ismerősöm és családtagjaim Dél-Kaliforniában élnek, és hát az egy teljesen más világ. Mindig jó idő, tengerpart, pálmafák, sivatag, hegyek, jó fizetések, V8-as autók, minden megtalálható. Én magam is voltam kint túristaként. Fél nap autózással ott a Grand Canyon, Las Vegas, Yosemite, Redwood, Sequoia nemzeti parkok, hihetelen természeti szépségek. Ez persze csak egy nagyon kis része az amerikai életnek, teljesen más pl a keleti parton, meg északon, vagy éppen a farmer államokban, ahol semmi nincs, cak nagy puszták, birtokok, állatok, stb. Annak is megvan a szépsége. Bátyám élt ilyen farmer családnál 1 évet.


Ami rossz hír, hogy Amerikába költözni legálisan szinte lehetetlen. Vagy bevállalsz egy nagy kockázatot, és feketén ottmaradsz, vagy elveszel egy állampolgárt. Az én ismerőseim legtöbben feketén élnek kint, de sokan már oda nősültek, így legalizálták a helyzetüket. A feketézésnél elengedhetetlen a jó ismeretségi kör, valaki aki tud alkalmazni, fel kell rá készülni, hogy egy baleset után a kórházi számla akár 2 éves fizetés lesz biztosítás nélkül. Sajnos nem egy ilyen eset történt.

Sajnos azt kell mondjam, hogy egyedül, a nulláról, pármilliós tőke nélkül nincs értelme belevágni, meg egy jó tásalgási szintű angol is elengedhetetlen. Akkor inkább Európai ország legyen a cél, ahol mindent legálisan lehet intézni.

2015. jún. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Beházasodtak? Azok után hogy feketén vannak kint?

Szerintem eléggé egyszerű észrevenni, mikor megy a zöldkártya kérelem a házasság miatt, hogy az illető ott van már évek óta a megengedett 3 hónap helyett.

2015. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A házasságkötés után már nem számít, hogy előtte illegális volt-e, vagy nem. Senkiről nem tudok akit kitoloncoltak volna, mert kiderült, hogy addig feketén élt ott. A bátyám kb 7 évet élt kint feketén, utána házasodott. Talán fél éven belül megkapta a zöldkártyát, kb 4 évre rá állampolgár lett. Persze nem megy mindekinek ilyen gyorsan, ő ügyesen intézte, és jó ügyvédje volt.
2015. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:)!
2015. jún. 30. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!