Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi pénz kell egy külföldi...

Mennyi pénz kell egy külföldi nyaraláshoz?

Figyelt kérdés
Úgy el nézegetem néha,hogy mennyi ember posztolja ki a facebook on,hogy külföldön nyaralt,van aki ritkán van aki elég sűrűn.Meg lenne rá a pénzem néha kicsit fáj a szívem érte,de máskor pénzpazarlásnak tartom az utazgatást.Biztos sok szép táj van külföldön csak kérdés veszítek vele ha nem utazgatok ide oda ,vagy ez ember függő lenne.Néha érdekel néha meg nem.
2015. jún. 30. 00:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Emberfüggő.

Én utálok utazni.

Nem ad olyan élményt, ami nekem jó.

2015. jún. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

A külföldi nyaraláshoz szükséges pénz mennyisége az anyagi ehetőség és költekezni akarás függvénye.

Rongyrázáshoz kevésből is futja!

2015. jún. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Felfogás kérdése. Én azt mondom, egyszer élünk. Másból sem áll ki a világ, csak javarészt a megélhetésért való dolgozás, néha csurran cseppen egy kis szórakozás. De akkor mi értelme? Semmi. Persze a pénznek lenne más, talán jobb helye is. A mennyi egyénfüggő. Lehet 2főnek több száz ezer, és lehet egy 5tagú családnak 100 alatt. Nem mindegy mik az igények.
2015. jún. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én utazás függő vagyok minden pénzem és időm erre költöm. Szerintem aki megtehetné és nem utazik az hülye és tök feleslegesen él.
2015. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem a vilagon a legnagyobb hobbim az utazas, megzakkannek nelkule, inkabb elmenyekre koltom a penzt, es nem pedig targyakra.. de ez emberfuggo, kinek mi okoz oromet :)

Olcson is ki lehet hozni kulfoldi utat, utanajarassal, foleg ha rugalmas az ember, ami a datumokat illeti - vettem mar 10ezer alatt retur repulojegyet Milanoba peldaul, onnan meg sok helyet el lehet erni vonattal, Romaban is voltam mar 15ezer alatt, de van, hogy sokkal olcsobb Pozsonybol repulni valahova, mint Pestrol, vagy akar atszallasokat nezni.

2015. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ma 08:37


Tehát akkor én hülye vagyok és feleslegesen élek?Ez ám a jó felfogás mert selejt vagyok mert nem utazásra költök,nincs annyi jogom élni mint aki utazgat?Arra nem gondolsz,hogy lehet másra is költeni ami ugyan úgy élményt ad,vagy akár itt az országon belül is lehet utazni?Senki sem tudja mi értelme az életnek,de ha értelmet keresünk,mindenkinek más neked az utazgatás van akinek a munka,van akinek valami hobbi,de csak azért mert valaki nem utazgat külföldre még nem feleslegesen él.

2015. jún. 30. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Hol is írtam hogy csak külföldre lehet menni dolgozni? Én sokáig nem utaztam aztán rájöttem hogy mi marad ki az életemből (gyakorlatilag az értelme). Az okos más kárán tanul a hülye (mint én voltam) a sajátján.

Akinek meg a munka az élete azzal én nem állok szóba.

2015. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
dolgozni = utaznit akartam írni
2015. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 12:41


De miért hasonlítod magad másokhoz?Miért csak az utazás lehet az élet értelme?

2015. jún. 30. 12:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ hova, mikor, milyen körülmények között.

Épp most néztem pl Zakynthos-ra 40 körül van oda-vissza a repülő, hotel kb 6000Ft egy éjszakára. Költőpénz 1 héte mondjuk 50 ezer, így olyan 130-ból kijöhet a nyaralás egy személyre. De ez csak 1 példa.

Pár éve családdal összefogtunk, és 10-en elindultunk egy gondosan megtervezett 2 hetes útra, 3 autóval. Ebben benne volt Olasz, Svájc, Francia, Belgium, közel 4000km, többnyire kempingben való szállással. Kijött fejenként kb 150-ből.

Most Ázsiába tervezek menni, 2 hétre Malajzia, Thaiföld, esetleg Kambodzsa, és mindennel együtt szerintem 350-ből kijöhetek egyedül. Ketten olcsóbb lenne, mert osztódna a szállás költség, de sajnos nincs olyan aki ráérne, az úticél is megfelelne neki, és még pénze is lenne rá. Pár éve voltam Amerikában 3 hétre, szállás, kaja ingyen volt, keveset költöttem, szerintem 250-ből kijöttem repjeggyel együtt.

Tud függőséget okozni a világlátás, szívesen utaznék én is állandóan, de sajnos bőven vannak sokkal fontosabb dolgok amikre kell a pénz. Se lakásom, se autóm, mamahotelben lakom...

2015. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!