Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha valaki azt írja, hogy...

Ha valaki azt írja, hogy hétfő reggel elutazik 6 napra, akkor mikor jön haza? Szombaton vagy vasárnap?

Figyelt kérdés
Én úgy értelmeztem, hogy szombaton, az üzenetküldő viszont vasárnapot értett ezalatt, és ebből vita alakult ki köztünk. Most csak kíváncsi vagyok, hogy a nagy többség hogyan értené a fenti mondatot, mikori hazaérkezést feltételezne belőle?
2015. júl. 10. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
6 napra megy, azaz 6 éjszakát tölt az adott helyen, és a 7. napon jön vissza. Ez számomra evidens.
2015. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vasárnap.
2015. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egyértelműen vasárnap. hat nap az hat éjszaka, és a hetediken megy haza
2015. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vasárnap.
2015. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez egyáltalán nem egyértelmű, a wellness hétvége is 3 nap, 2 éjszaka, nem pedig 3 nap és 3 éjszaka. Simán lehet szombatnak is érteni.

Ezért célszerű úgy mondani, hogy elutazok szerdáig, vagy vasárnapig.

2015. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

Én is úgy értelmeztem volna, ahogy Te. Ha 6 napra megy, akkor szombaton jön.


A nap nekem nem egyenlő az éjszakával. Ahogy írták előttem, ha elmész valahova az pl. 3 nap/2 éjszaka.


Mi ilyenkor mindig mondjuk, hogy elmegyünk 6 napra (5 éjszaka), és pl. szombaton megyünk haza, így egyértelműbb.

2015. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is szombat.


Már ha csak belegondolunk, hogy 1 hét az 7 nap. Tehát ha hétfőn megy 6 napra akkor nem jöhet vasárnap haza.

2015. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a vasárnap az evidens, pedig nem gondolom úgy, hogy 6 nap = 6 éjszakával. Csak ilyenkor nekem úgy logikus, hogy az illető minél tovább akar az adott helyen maradni, tehát reggel kijelentkezik a szálláshelyről, nappal még nézelődik, este hazaindul, másnap reggelre pedig hazaér.
2015. júl. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!