Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Első repüléshez egy kis...

Első repüléshez egy kis információt kérhetek?

Figyelt kérdés

Helló!


Az a helyzet, hogy még soha életemben nem ültem repülőn, még csak közöm sem volt hozzá. Tavaly novemberben egy cserediák program által megismertem egy nagyon kedves lányt, aki nálam lakott egy hétig. Júliusban én is megyek hozzá egy hétre. A kérdésem elég primitív, de nekem mégis tudnom kell, mert be vagyok sózva rettenetesen...


Online foglaltam be a gépre (WizzAir) és azt írja, a beszállókártyát a jegykezelőpultnál, a kapott kóddal és fényképes igazolvánnyal vehetem át. Ez azt jelenti, hogy a gép indulása előtt, ugye? Tehát nem mehetek oda áprilisban hogy átvegyem egy júliusi gépre a jegyemet, ugye? Bocsi, ha buta a kérdés, de annyira rá vagyok már állva a dologra, hogy az rettenet! :)


Egy kis mellékes kérdés még: landolt már valaki Barcelonában? A repülőgéptől (ahol leszállt) mennyi idő amíg a váróterembe oda lehet érni, illetőleg valami jármű visz oda, esetleg gyalog kell? A poggyászok átvétele húzós?


Köszönök mindent!


2010. márc. 4. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha online foglaltál jegyet akkor kellett,hogy kapjál az email címedre egy kódot.Ezt nyomtasd ki,és amikor eljön az utazás időpontja szépen odaadod a hölgynek az útleveleddel együtt(bár nem mindig szokták kérni,hisz ők az irataidból is tudni fogják,hogy van jegyed.De az ördög nem alszik,és jó ha nálad van)Majd lemérik a bőröndödet,megkérdezik,hogy a csomagodat egyedül csomagoltad be,vagy segített-e valaki idegen..(ez csak szabály,mert egyes országokban azzal a csellel csempészik be a drogot,hogy az illető nem is tud róla,csak segítettek neki a csomagolásban)Majd ha minden oké,a hölgy oda adja a beszálló kártyádat,amivel majd a géphez tudsz menni..(mielőtt a gépbe mehetnél,ezt a beszállókártyát fogják kérni)Nem lesz gond,mert szinte minden adva van.

Barcelonában még nem voltam,de ahol eddig leszálltam ott se volt gond.Mindig menj a tömeg után.Van olyan repülőtér ahol gyalog,és van olyan ahol kisbusszal visznek a helyiséghez.Átesel az útlevél vizsgálaton,majd megkeresed azt a szalagot ahol a csomagok fognak jönni.Na ott kell várni,hogy észre ved a csomagodat,utána csak kisétálsz a váróterembe..Általában fél és 1 óra között szokott lenni az idő(legalábbis nálam mert én el is megyek a Wc-re,mivel repülőn sose megyek el)

2010. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A beszállókártyát legkorábban két órával a gép felszállása előtt kapod meg a repülőtéren. Maga a "repülőjegy" már a kezedben van, az a kinyomtatott papír, amin a kapott kód rajta van. Legtöbbször egyébként ezt sem kérik, csak az útlevelet/személyi igazolványt.


Többször voltam Barcelonában, a repülőgépből attól függően, hogy éppen hol kap leszállási helyet a gép, autóbusszal (pár másodperc), gyalog vagy függőfolyosón mész a váróterembe, ahol a feliratokat vagy egyszerűen az útitársaidat követve pár perc alatt a futószalaghoz érkezel, amire a csomagod érkezni fog. A poggyász átvétele nagyon egyszerű, szépen lassan jönnek a bőröndök a futószalagon, ha felismered a tiédet, leemeled, amint odaér hozzád. Akkor sincs gáz, ha elszalasztod, mert addig fog körözni a futószalagon, amíg le nem emeled. Ezt az időt egyébként megspórolhatod, ha kicsi bőrönddel mész (a megengedett méreteket megtalálod a wizzair oldalán), mert azt felviheted magaddal a fedélzetre.

2010. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tanácsolom hogy mindenféleképpen min.2órával a gép indulása előtt legyél kint a reptéren.
2010. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, egy jó tanácsot szeretnék még adni!

Ha viszel nagybőröndöt, akkor arra köss rá egy színes kendőt, vagy bármit, amit fel ismersz könnyen, mikor felrakják a szalagra, így könyebben megismered a sajátod.

Én is azt hittem az első repülőutamnál, hogy milyen bonyolult minden, de rájöttem nem kellett volna aggódni e-miatt.Kéziben vizet nem vihetsz, mert úgyis elveszik.Azt csak bent tudsz venni, vagy a gépen.Kaját lehet bele rakni.

2010. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Nem kell izgulnod, hidd el, egy átlag reptéren sokkal, de sokkal könnyebb eligazodni, mint a Keleti pu-on!


Minden egyértelműen, időben ki van írva, rengeteg egyéb felirat, táblák, nyilak, ábrák segítenek a tájékozódásban, emellett folyamatosan dumálnak a hangosbemondók, mindent elmondanak többször.


Nyugi! :-)

2010. márc. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Habár még megközelítőleg négy hónapom van addig, már most úgy érzem magamat, mintha holnap indulnék.


Mindenkit felpontoztam! :)

2010. márc. 5. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom témabaillik, habar inkább kérdeznek én is. Kinyomtattam az e-mailbol a foglalasikodos dolgot. Kaptam egy e-mailt, hogy nyomtassam ki a beszallokartyamat a wizz air honlapjan bejelentkezve talalhatom meg. Nem talalom sehol, és a kérdesem az, h ezt muszaj, v amit az e-mailbol nyomtattam, az ugyanaz-e?
2010. ápr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha kaptál e-mailt, akkor benne kell lennie egy számnak, amit jó, ha leírsz.Nem muszáj kinyomtatnod, mert a becsekkolásnál oda adod a személyidet és az alapján beazonosítanak és helyben megkapod majd a beszállókártyádat!


Egyébként az e-mailben kellene lenni egy linknek, amire rákattintva láthatod a kártyád, amit ki lehet nyomtatni, ha akarod.Remélem segítettem :)

2010. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!