Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi pénzzel érdemes Angliáb...

Mennyi pénzzel érdemes Angliába költözni?

Figyelt kérdés
Londonra gondoltam, de szóba jöhet más város, esetleg falu is.

2015. aug. 9. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi ketten mentünk Londonba, fejenként 600 font körüli összegünk volt. Mindenki azt mondta, ez nem lesz elég, de elég volt. Még csak nem is volt szűkös. Már nem emlékszem nagyon pontos összegekre, de megpróbálom saccra leírni, hogyan.


Kimentünk, beköltöztünk egy előre megbeszélt bérelt szobába, ami 75 font volt egy főre hetente. Kaució 100 font, plusz kifizettünk első körben 3 heti lakbért, így maradt 275 font.


Buszbérletet vettünk, ami 20 font volt akkor egy hétre, ez volt 2013-ban, azóta szerintem kicsit több. Londonban van olyan, hogy Oyster kártya, ami 5 fontba kerül(t akkor), olyasmi, mint egy telefonkártya, megveszed, és feltöltheted egyenleggel. Ezt megvettük és feltöltöttük az első hétre, ami összesen 25 font volt, maradt 250 font.


Ennivalót otthonról hoztunk ki viszonylag sokat, volt pl. rizsünk, tésztánk, tasakos kajaporaink, néhány konzerv, teafilterek, stb. Ezek kitartottak kb. 3 hétig, mellé csak olyan alapvető dolgokat vettünk, mint pl. tej, kenyér, gyümölcs, zöldség. Egész sokáig napi 1 font/fő körül volt a kajapénzünk, egy hétre az 7 font, így marad 243 font.


Már az első héten találtunk állást (nem egy nagy szám állást találni Londonban, ha beszélsz angolul), a második hét elejétől kezdtünk dolgozni, és az azutáni hétfőn kaptuk a fizetést. Lakbér ugye 3 hétre előre megvolt, ezért csak kaja kellett (7 font) és buszbérlet (20 font) arra a hétre, így maradt 216 font.


Arra a hétre, amikor már a fizetést is megkaptuk hétfőn, még szintén kellett egy buszbérlet, hogy be tudjunk menni dolgozni, maradt 196 fontunk.


Piperecikkeket, tisztálkodószert meg ilyesmiket is otthonról hoztunk, kb. 1 hónapig ilyesmit nem kellett vennünk. Ami költség még volt a fentieken kívül, az az albérletben mindenki által használt közös dolgok, amikre minden hónapban összedobtunk, ez fejenként havi 10 font volt. Ebből vettünk mosóport, tisztítószert, mosogatószert, vécépapírt, papírtörlőt, szemeteszsákot, közös kajákat (amikből egy embernek nem kell sok, mint pl. fűszerek) stb.


Hozzáteszem, mi otthonról előre lefixált szállást kaptunk, úgy egész más a helyzet, ha helyben akarsz nekiállani szobát keresni. Így kellhet még pluszban hostel pár napra, ami napi 15-20 font körül lehet szerintem (ebben nem vagyok biztos, sose aludtam olyanban), és ebben az esetben nem is tudsz rögtön elkezdeni munkahelyet keresni, csak ha már megvan az albérleted, mivel a munkához szoktak kérni valamilyen hivatalos iratot (pl. albérleti szerződés) a lakcímed igazolására. Meg nekünk az is sokat hozzátett, hogy sok mindent tudtunk kihozni otthonról. Ha csak egy bőröndnyi ruhával jössz ki, és mindent kint kell megvenned, meg otthonról nem is intéztél el semmit, akkor minimum 900-1000 font körül érdemes szerintem kihozni.


Én amúgy Londont nem javaslom. Más városokban ugyanannyi fizetést kapsz, mint Londonban, de jóval olcsóbb a szállás és az utazás is. Mi már rég nem ott lakunk, hanem egy kisvárosban.

2015. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, amit még kifelejtettem, az a SIM kártya, ami azt hiszem, 10 font körül lehetett feltöltéssel együtt.
2015. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1500 font legalább.
2015. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Azt megtudhatom, hogy melyik kisvárosban laktok jelenleg? Illetve, hogy Mo-ról hogyan találtatok albérletet? Mármitn melik oldalról? Amit én nézegettem, ott a minimum havi 200ezer ft...

2015. aug. 9. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Dungannonban élünk jelenleg, ez egy észak-ír kisváros. Londoni albérletet úgy találtunk, hogy tesóm is volt kint korábban, és ő adta meg a nő telefonszámát, aki neki a szállást intézte. Neki munkát is intézett a nő, mi azt nem kértük, mert azért még pluszban kért volna valamennyi közvetítői díjat, úgyhogy mi magunknak kerestük. Már nincs meg a szám, de valami Judit volt a nő neve. Ennél többet sajnos nem tudok.
2015. aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Derby-ben lakom, előtte 2 év London. Szàllàst egy magyar cègtől találtam.
2015. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16%

Van olyan siker sztori amit az első leírt, csak az a baj hogy ritka.


Mert ha kimész, és nem lesz olcsó szállásod, és nem vittél itthonról egy havi hidegélelmet, és nem találtál munkát azonnal, akkor mehetsz az utcára aludni amíg a rendőrség be nem gyűjt és haza nem paterolnak a nagykövetségen keresztül.


Én azt szoktam mondani, hogy nagyon minimálban is legalább egy havi pénzre szükséged van. Ami azt jelenti, hogy kb 500-600 ezer forint per fő alatt semmiképp sem javaslom elindulni.


Én a magam részéről 4-5 millió forint alatt nem indulnék el. Egyszer átmentem már ezen a kiköltözősdin, és kellett ez az összeg. Csak az hogy kibéreltünk egy garzont volt 3 millió forint a kaucióval, ügynöki díjjal, és egy havi lakbérrel.


Ráadásul, ha nem kisegítő/fizikai munkára jelentkezel, hanem adott esetben a szakmádban, vagy a diplomáddal akarsz elhelyezkedni, az akár hónapokba is telhet.

2015. aug. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!