Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kisgyerekes tengerparti...

Kisgyerekes tengerparti nyaralasnal a feladatok megosztasa hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Nalunk: Anya összepakol (napokig, mivel közben a gyerekekre is figyelni kell, haztartas...stb), apa vezeti az autot, majd odaerkezes utan apa faradt a vezetestöl, ezert anya kipakol (miközben a gyerekekre is figyel). Hazafele ugyanez.

Ahol az anya összepakolasa, kipakolasa alatt az apa foglalkozik a gyerekekkel, ott anya es apa felvaltva vezetnek?

(Egy mesekönyvben ugyanis ugy volt, hogy addig apa elvitte fürödni a gyerekeket, vagy ilyen csak a meseben van??)



#kisgyerekes nyaralas #keszülödes #feladatok megosztasa
2015. aug. 29. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki bepakolja a saját ruháit. A gyerek nyilván nem. De a férjemnek nem kell pakolnom. Ő tudja, hogy mit akar hozni. Ő sem nyúl az én bőröndömbe, én sem az övébe. Magunknak pakolunk. Ő vezet, nem szereti, ha más vezeti az autóját. Én sem szeretem, ha ő vezeti az enyémet. De az övével megyünk, mert az nagyobb, erősebb. Olyan sokáig nem tart se a kipakolás, se a bepakolás, hogy nagyon foglalkozni kéne a gyerekkel. De tényleg. Kb. 10 perc alatt összepakolunk.

Fürdetni imád. De minden mást is. Szeret vele foglalkozni, játszani. Nem csak nekem kell foglalkozni a gyerekkel.

2015. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Szegény anya, csupa szenvedés az élete. Inkább ne menjen nyaralni. Pláne, ha képtelen ezt az egetrengeto problémát megbeszélt apával
2015. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A nyaralás alatti tevékenységek hűen tükrözik az otthoni megszokott mindennapok rendjét. Ha otthon is az anya vállán van minden, nem lesz másként nyaraláson sem.
2015. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Èn a férjemmel össze írom mit kell bepakolnunk részletesen, 1-2 héttel elötte. majd és pár nappal elötte elkezdem kikészíteni a gyerekek és az ßén ruháimat, a férjem a sajátjait. A többi dolgot össze szedem, és a bepakolás elött megnézzük minden meg van-e. Majd kb 5 perc alatt bepakolunk. A férjem egyedül rakja meg az autót, vagy viszik ki a koffereket a reptérre(ha lehet egynappal korábban).

Mikor oda érünk és aznap max akkor pakolok ki ha korán ott vagyunk, de akkor sem rögtön, hanem mikor már mindenki kipihente magát. Akkor a férjem is sokmindenben segít.

Össze pakolás gyorsan megy, akkor is közössen csináljuk.


Amikor haza érünk azt nagyrészt egyedül pakolok ki és mosok, a férjem max az elökészített szennyest beteszi a gépbe, és max átteszi a szárítóba.


A nyaralás alatt figyelünk, hogy mindkettönknek meglegyen aszabad programja, és van olyan, hogy fél-egy napokat a másikat egyedül hagyjuk és a gyerekeket lekötjük addig. Persze ez csak néhány alkalom, mert nagyrészt családi nyaralás és mindent együtt csinálunk.


Èn hosszú autó utakon szeretek vezetni, így sokszor felváltva vezetünk, de a férjem is szeret vezetni.


Ha nem tetszika kipakolás, akkor ne pakolj ki.

2015. aug. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kerdesemre irt valaszokat! (Külön köszönet a valaszoloknak, amiert nem süllyedtek le a 2-es szintjere, de meg azoknak is, akik a 2-eshez hasonlo velemenyüket inkabb megtartottak maguknak.)

Lista nalunk is van, nalunk jobban ram maradnak dolgok, es tök igaz, az otthoni munkamegosztast tükrözi... A teljesseg kedveert, kimaradt, hogy nalunk is a parom viszi-hozza a nagyobb csomagokat az autobol/ba. Tenyleg jo ötlet, hogy nem is kene kipakolni azonnal, vagy talan raer akkor, amikor eppen szükseg van valamire, hogy erre miert is nem gondoltam magamtol... Lehet, hogy sok minden megoldodik csak ezzel, megfogadom a tanacsot!

2015. aug. 30. 00:57
 6/13 anonim ***** válasza:

Minden évben Görögországban nyaralunk - még a foglalást, helykiválasztást is én intézem :) -, és mivel külföldön dolgozik, én pakolok össze mindent, csak annyi ruha lesz még pluszban, amit hazahoz magával. Csak a páromnak van jogsija, tehát ő vezeti le az egész utat (meg szoktunk aludni pár órát), és igen, mire odaérünk rendesen elfárad. Addig én pakolászok, elvagyok a gyerekkel. De a nyaralás alatt végig megosztjuk a feladatokat, pl. a délutni altatás az ő reszortja, felmegy a gyerekkel az apartmanba, együtt alszanak, addig anya napozhat és fürödhet a tengerben. :) Ha felkel meg is eteti. :)

Valamit valamiért. :)

2015. aug. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ujabb valaszolonak is! Jo olvasni a megoldasokat, amivel ha elegedettek vagytok, biztos jo is.


2-es, hat tudod, en meg örülök, hogy tudom, hogy 2 ember közti megbeszeles eredmenye mindig a 2 felen mulik es külön örülök, hogy nem süllyedtem le arra a szintre, hogy itelkezzem altalam nem latott emberekröl, mint te! Semmi esetre sem szeretnek eddig süllyedni, bar megis van egy jo hir, hogy sztem innen mar csak felfele lehet emelkedni.

2015. aug. 30. 15:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a pakolás az hamar megvan, bár előtte nagyjából végiggondolom, hogy mire van szükség. Kikészítünk mindent a kanapéra együtt átnézzük, táskába a férjem rakja általában.


Nyaralás előtti nap elmegyünk bevásárolni ha kell vinni valamit, vagy ha autózunk akkor az útravaló ételeket. Az ételek nálunk összevágott (dobozba tett) nem csöpögős gyümölcs, mini fasírt, uborka csík, sajt. Ehhez pár szem zsömle vagy kifli, de az csak tartaléknak, elfogyni ritkán szokott.


Vezetni felváltva vezetünk, ha valaki elfárad cserélünk. Ha hosszabb útra megyünk (tavaly pl. Toszkánában voltunk), megállunk egy éjszakára, főleg van olyan látnivaló amit érdemes megnézni úgy, hogy ne kelljen rohanni.


Megérkezés után én kipakolok, akármilyen fáradt vagyok, de eléggé rendmániás vagyok és szeretem ha tudom, hogy ha kell valami azonnal tudok érte nyúlni és nem kell keresnem. A kipakolás sem vesz igénybe sok időt max. 20-30 perc alatt megvagyok. Azalatt a férjem és gyerekek drukkolnak nekem.


Végül együtt megyünk el felfedezni a helyszínt.


Hazafelé általában a férjem pakol össze.

2015. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Megérkezés után én kipakolok, akármilyen fáradt vagyok, de eléggé rendmániás vagyok és szeretem ha tudom, hogy ha kell valami azonnal tudok érte nyúlni és nem kell keresnem"


Magamra ismerek, bar sztem ez nalam nem tulzott rendmania miatt van, de en is igy erzem. Idegesit, hogy a taskaba kell keresni, mert elötte kivett vki vmit, igy elkeveredett, vagy a felakaszthato ruhat jobbnak latom azonnal kitenni, hogy kilogja magat...stb. Viszont igy meg sok, az eredetileg 10 perc megharomszorozodik es stresszel, hogy masra is kell mellette figyelnem es raadasul nem is tudok 100 %-osan. (Egyik even a meg menni tanulo gyerekem ment az agy sarkanak, masik even ugralt az agyon es leesett..stb, ilyenek.) Legközelebb megis ugy fogom, mint az egyik valaszolo, hogy nem pakolok ki azonnal, hatha ugy megis jobb lesz.

2015. aug. 31. 22:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy rendmániásként azonnal kipakolok. Nálunk az a szerencse, hogy mivel közösen vezetünk nincs az, hogy a férjem kidől és minden az én nyakamba szakad.


Nem lenne megoldás az, hogy ameddig kipakolsz egy tableten mesét vagy játékot adsz a gyereknek/gyerekeknek?


A kipakolást úgy is tudod gyorsítani (bár így a bepakolás lesz a hosszabb), hogy mindent külön zacskózol (esetleg vákumzsákkal még helytakarékosabb, bár nekem azzal az a bajom, hogy porszívót csak nem viszek magammal, tehát visszafelé, hogy pakolok...)és a bőröndből csak kiveszel egy zacskó összehajtogatott pólót mehet a szekrénybe, és nem kell figyelni, hogy mikortól póló, honnét pulóver stb.

2015. szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!