Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakcím igazolvány igénylése...

Lakcím igazolvány igénylése ebben az esetben hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Holnap után fogok felköltözni Budapestre Romániából. Állampolgársággal rendelkezem, ám mivel nincsen állandó Magyarországi lakcímem és az albérlő sem engedi hogy az albérletet jelentsék be mint állandó lakcímem, nem tudom elintézni a többi dokumentumot.


Elnézést, de nem vagyok valami informált ezekben a témákban.


A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mi a teendő? Milyen állandó lakcímre tudnának bejelenteni engem? A külföldire ez nem lehetséges?



2015. szept. 12. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Senki nem fog merni téged állandóra bejelenteni a lakásába, mert félnek, hogy utána nem tudnak kirakni.
2015. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudsz semmit tenni. A lakástulajdonosok még a magyaroknak sem engedik, hogy állandóra bejelentkezzenek a lakásba. Sőt, a legtöbb, még az ideiglenes bejelentkezést sem engedi. Ahogy az első írta, félnek, hogy nem tudnak majd kitenni a lakásból.
2015. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem te lakcímkártyához szeretnél jutni.


Ha nem jelent be a tulaj, akkor az nem lesz a lakcímed. Így a hivatalos lakcímed marad az ami eddig volt.


Elvileg kaphatsz lakcímkártyát így is, ahol a lakcím rovatban nincs semmi, csak a tartózkodási város, de ezt hajléktalanok kapják, neked nem tudom hogy lehetne elintézni.


A lényeg, hiába költözöl ide, hivatalosan nem fogsz itt lakni, amíg valahol valaki be nem jelent a lakásába.

2015. szept. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Attól féltem hogy bejelentkezés nélkül nem kapnék állást Budapesten, de most már megtudtam hogy TAJ kártyával és adószámmal már felvesznek bárhová, mert a kettős állampolgárok által kapott lakcímkártyát már több helyen is elfogadták. :)
2015. szept. 13. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!