Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országban érdemes...

Melyik országban érdemes letelepedni és dolgozni?

Figyelt kérdés

Külföldön fogok továbbtanulni, vendéglátó managerkent. Arra lennék kiváncsi, hogy ilyen végzettséggel es gyakorlattal hol érdemes élni. Az alábbi országok között vacilalok es nyilván abban az országban tanulnek, ahol később letelepedek. Angolul es olaszul beszélek, de meg szeretnek tanulni egy harmadik nyelvet is. Tehát azok válaszát várnám akik a következő országok valamelyikében él/élt: KANADA, UK, ÍRORSZÁG, NORVÉGIA, SVÁJC, BELGIUM, HOLLANDIA...

Érdekel az ottani megélhetés, az élet es hogy mennyire nehéz megszerezni az állampolgárságot.



2015. okt. 28. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Én Írországban élek.


A megélhetés szakmafüggő, a vendéglátó manager nem tudom, mit takar, a fizetésekről sem tudok nyilatkozni ezen a területen.


Egyébként éltem már máshol is Európában és azt mondom, hogy Írországban kifejezetten könnyű felépíteni egy új életet (pénz, munka és kitartás persze itt is elengedhetetlen ehhez, de máshol még ezekkel sincs könnyű dolgod).


Az állampolgárság megszerzése nem lehetetlen egyáltalán, azt kell igazolni, hogy az igénylést megelőző 5 évben életvitelszerűen itt éltél, plusz ki kell csengetni az eljárás díját, ami 1000-1200 euró körül volt két éve.

2015. okt. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Én ha külföldre költöznék csakis DK Ázsiába mennék, még ha kevés a pénz akkor is.
2015. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Kanada meg svájc már szinte letelepedés céllal is kilőve,nem hogy állampolgárságot kapj.....


Az Uk lejárt lemez....


A hollandoknál még el lehet lenni...


A többiről nem tudok nyilatkozni...

2015. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

"Steinberg nevű felhasználó"


Uk lejárt lemez. Ahhoz képest te is ott élsz évek óta.

2015. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
85%
Kifejthetnéd a lejárt lemez jelentését. Gondolom valami jó objektív meglátást takar.
2015. okt. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
#4-es tényleg?!Nem is tudtam.......
2015. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Hat a vendéglátó manager tulajdonképpen egy adott osztályt vezet, például a szállodákban az éttermi részleget meg ilyenek. Lehetetlen nincs, mindent el lehet érni csak akarni kell.
2015. okt. 28. 15:20
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Svájcot javaslom. Jó fizuk, gyönyörű környezet, kedves emberek. Letelepedni itt egyáltalán nem lehetetlen, ha találsz állást kívülről, pikkpakk megkapod az engedélyt is.


Én már két éve vagyok itt, és szerintem megcélzom az állampolgárságot.

2015. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Belgium semmikepp. Eltem ott, a fovarosban es nincs munka csak feketen. Oda annak erdemes menni, aki segelybol akar elni, mert azt bokezuen osztogatjak.


UK: jelenleg itt elek. Itt nagyon konnyu ervenyesulni akar munkavallalo akar vallalkozokent.


Svajc: vannak ott ismeroseim, es nagyon jok a tapasztalataik. Raadasul ott 2 nyelv kozul valaszthatsz, hogy melyiket tanuld meg: nemet vagy francia.


A tobbit orszagot nem ismerem.

2015. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!