Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha neten foglaltam repülő...

Kelemenkelo kérdése:

Ha neten foglaltam repülő jegyet. Emailben küldtek foglalási kodot stb. az már a jegy? Honnan lesz nekem jegyem?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
E-ticketed van, ami egy kód. Ha a reptéren checkinolsz, akkor majd lesz jegyed, megkapod a boarding cardodat. Nyomtasd ki s foglalást és vidd magaddal!
2010. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen kőszőnőm a gyors vélaszodat.de nem tudom kinyomtatni az emailt.azt hogy kell?
2010. márc. 22. 11:34
 3/12 A kérdező kommentje:
hol kell a reptéren checkinolni az mit jelent,? a pénztárnál,?bocs de sosem uteztam repülővel
2010. márc. 22. 11:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Az emailben elvileg minden le van írva. Jelöld ki az egészet, majd Wördből pl. nyomtasd ki. A check-in úgy zajlik, hogy odamész az útlevéllel és a csomagokkal és ellenőriznek, hogy érvényes a jegyed és megkapod a beszállókártyát és feladod a poggyászodat. Megkapod a beszállókártyát és vársz a beszállásra!
2010. márc. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kősz szépen a segitségedet
2010. márc. 22. 12:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Fizikailag nem lesz jegyed, de a kapott e-mailt nyomtasd ki - vagy jegyezd meg a rajta lévő számokat :)

Azzal tudsz majd check-inelni, sőt, ha névre rendelted akkor a személyiddel is (Malévnál legalábbis, a többit nem tudom).

2010. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én is most utazok először és mindenkitől mindent megkérdeztem. Én pelikánon foglaltam és kaptam egy olyan lapot h EZ AZ ÖN JEGYE. kinyomtatod és viszed a reptérre. Ott meg a kódszám alapján, ami a lapon van lecsekkolnak. Benne vagy a rendszerükben. Amúgy az indlás előtt 23 órával online is tudsz beszállókártyát nyomtatni. Ez úgy műkszik h a lap, amiről eddig volt szó, tartalmaz egy számot, az 23 órával az indulás előtt be tudod írni a légitársaság oldalán az ONLINE CHECK IN részbe. itt ülőhelyet is tudsz választani, majd kinyomtatod a beszálló "lapot" is és azzal mész ki a reptérre.
2010. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem szükséges kinyomtatni,de nem árt. :)

Elég ha leírod a kódot,de tőlem még azt sem kérték,csak a személyit.! Ott ahol becsekkolsz,el is veszik a csomagod és lemérik. Aztán várnod kell egy picit és irány a tömeg után a kapuba ahol átmész ilyen fémdetektoron, onnan egyenesen a váróba jutsz. Aztán állj sorba és ha a busz visz a repülőhöz,te szállj fel utoljára,hogy a gépre elsőként szállhas fel! Igyekezz ablak mellé ülni,és ne a szárnyhoz!

Hova mész egyébként?


Jó utat/bon voyage !

:)

2010. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Kinyomtatni sem muszáj, de nekem már volt hogy jól jött.

A legfontosabb hogy azt az iratodat, ami alapján foglaltad a repjegyet (személyi vagy útlevél) mindenképp vidd magaddal.

A többi már repülőtér és légitársaság-függő.

Amúgy annyi hogy odamész a check-in-hez, ha van feladnivaló nagyobb csomagod akkor ott feladod, és becheckelsz (megkapod a beszállókártyát). Azon mindig szerepel hogy melyik kapuhoz (Gate) kell menned és mikorra kell odaérni. Ezután szépen átmész a biztonsági kapun ( ez még a kapu előtt van) ahol átvilágítják a csomagod, neked át kell menni a fémvizsgáló kapun (egyszer acélbetétes cipőben voltam hááát ne tudd meg majdnem gatyára vetkőztettek :-) ) Aztán odamész a kapuhoz ahonnan indul a gép ott vársz, aztán beszállsz.


Amit érdemes tudni: nézd meg mennyit vihetsz kézipoggyászként (kg, méret) mert arra mostanában harapnak.

A másik meg ezek a (már nem annyira új) biztonsági előírások, pl. nem vihetsz fel folyadékot (kivéve ha a vámmentes boltban vetted ahol belerakják kis zacsiba és a blokkra ráírják a járatod számát)kézipoggyászban.


Nekem pl. egyszer a zürichi reptéren elvették a fájdalomcsillapítómat (randa arcüreggyulladásom volt, na az volt haláli jó úgy repülni...).


Amúgy az első alkalommal nekem nagyon tetszett, de amikor már kb 40. alkalommal repültem eléggé untam....


Ha hosszabb repülőútra megyek akkor viszek könyvet igaz újságot osztanak.


Fölszáll, repül, leszáll. Ennyi.

2010. márc. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Csak egy ötlet a nyomtatásra. Nekem sincs nyomtatóm, de elmegyek a könyvtárba, felmegyek az oldalra, és ott kinyomtatom.Jó utazást!
2010. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!