Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik gyakran járjátok hónapoko...

Akik gyakran járjátok hónapokon/éveken át a világot rendkívül ritkán hazalátogatva és nem többedmagatokkal utazgattok, hogy bírjátok a gyakori magányt/egyedüllétet?

Figyelt kérdés

Hiába a napfényes India, a riviéra homokja, az Argentin pampák, vagy Új-Zéland zöldje, még ha hébe-hóba nagy ritkán elvétve találkoznátok is olyanokkal, akikkel ideig-óráig elbeszélgettek, esetleg valameddig együtt utazgattok, szerintem "hátizsákosként" (tehát a glóbuszt megélve, és nem nevetséges puccos hermetikus "kirakatból" bambán bámulva) elég elmagányosító lehet - a temérdek élmény ellenére...


Meg aztán ott a hátrahagyott család/rokonság és a cimborák. Ha nincs utazótárs feleség/barátnő, akkor marad a fentebb említett magányos út és a hátrahagyott anyuka/apuka/testvér/barát...


Ti ott, ezer és ezer mérföldekre, ő, vagy ők pedig idehaza szintén egyedül...



2015. dec. 12. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki belevág egy ilyenbe tudja mit vállal,még ha csak igazán ott fog vele szembesülni,akkor is!Aztán igazából vagy bírja,vagy nem!

Egyébként a magányos utazásnak,meg úgy egyáltalán az egyedül létnek is sok előnye van......pont mint a társas utazásnak/létnek!De hát kinek mi...ezt kell mérlegelni,és aztán dönteni!

2015. dec. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Viszonylag sokat voltam és vagyok egyedül, annyira nem jó...


Esetleg linkelnél cikkeket, melyek taglalják, vagy fáradoznál azzal, hogy magad leírod mik lehetnek az előnyei egy ilyen nagyrészt magányos utazásnak?

2015. dec. 12. 23:44
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez rajtad múlik. Ha akarod, akkor rengeteg emberrel megismerkedhetsz az utazás során. Én is egyedül utazom, de pl kirándulni, várost nézni az esetek 80%-ban nem egyedül megyek, mert általában van aki hozzám csapódik, vagy én csatlakozok más(ok)hoz.

Sőt a sok couchsurfing, helpx stb után kifejezetten vágyom egy kis egyedüllétre, mert az is sok mikor minden héten egy tucat új emberrel ismerkedsz meg.

2015. dec. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha valaki - többnyire - végigsátorozza az utazásait (pontosan azért, hogy flancos hotelszobák helyett több pénze maradhasson a lehető legfontosabb dolgokra: egy új ország kulináris élvezeteire, annak sokszínű kultúrájára, múzeumokra, rendezvényekre), valahogy nem tudom elképzelni (félre ne értsetek - ne legyen igazam!), hogy szívesen csapódna bárki hozzá, hiszen egy ilyen low-cost utazóra ahelyett, hogy azt mondanák milyen jó fej, hogy a világot járja, mindent szeretne megismerni, a szép helyekre visszatérni, közvetlen, barátságos, inkább azt gondolják/gondolhatják: szűkölködő "hajléktalan", illetve milyen finom "illatos".
2015. dec. 13. 12:35
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Hát kérdező,úgy látom neked aztán sikerült megragadni a lényeget.....hogy aki low cost utazó,az "hajléktalan" meg büdös!!


Veled innentől kezdve nincs is értelme a kérdésedben lévő témáról érdemben beszélgetni!Amit írsz arról ordít,hogy közöd sincs a dologhoz,meg valószínűleg nem is lesz!!

2015. dec. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ember, könyörgöm ne értsd már félre, és ne keress csomót a kákán is. Senki az ég világon nem kötött beléd és senki nem szólta le ezt az életformát! Igen, még én sem! Miért kell egyből vádaskodnod és rontani egy teljesen hétköznapi kérdést?!


Nem én vagyok akivel kötekedned kellene kedves jajj-most-jól-megmondtam-neki megmondóember, hanem azokkal beszélj ilyen ordenáré lenéző hangnemben, akik valóban megérdemlik, akiknek mi "pénztelen" és "mosdatlan" vagyunk! Vannak páran!


Megköszönném, ha bocsánatot kérnél...


Aki pedig érdemben tudna hozzászólni, mind a címben kiírt, mind legutóbbi kérdésemre, azt nagyon díjaznám! Nekik előre is köszönet. :)

2015. dec. 13. 18:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint neked fogalmad sincs egy ilyen low-cost utazásról, ha ez nálad egyenlő a sártorozással.

Én pl egyáltalán nem sátorozom és az egyéni utazók többsége sem.

Ezt lehet igényesen csinálni. Rengeteg lehetőség van olcsón, segítségért cserébe, vagy akár ingyen is szállást kapni. És rengeteg ilyen egyéni utazó van a világban, akik szívesen társulnak mással hosszabb-rövidebb ideig.


Amúgy ez a magány dolog fejben dől el. Attól még hogy egyedül van valaki, nem feltétlenül magányos. Aki meg nem bírja ezt a fajta utazást a magány miatt, az értelemszerűen nem vág ebbe bele. Az elmegy a családdal, barátokkal 1-2 hetekre nyaralni.

2015. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Te se mondd meg, hogy miről van fogalmam. Oda, ahova én megyek még épületek sincsenek, nemhogy ingyen, vagy segítség fejében olcsó szállás!


Plusz ilyen helyekre valószínű társulni sem társulna senki, hisz függetlenül a sátrazástól és a szagoktól, ilyen Isten háta mögötti vidékekre minek is jönne. Attól, hogy engem vonz, másokat még nem biztos. Persze, ha tévedek majd úgyis kijavítotok. Remélhetőleg most már emberhez méltó hangnemben. Nem én vagyok az ellenség.

2015. dec. 14. 00:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor úgy tedd fel a kérdést, hogy az isten háta mögé akarsz elmenni sátorozni ahol épületek sincsenek és ezt hogy lehet kibírni egyedül... Mert egy átlag világjáró nem ezt csinálja.


Próbál az ember segíteni, aztán belekötsz olyanba amit eddig nem is írtál, ráadásul te mindent jobban tudsz. Azért jó utat!

2015. dec. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Olvasd vissza egyesek teljesen alaptalanul milyen hangnemben vádaskodtak (ha netán köztük vagy, akkor magadat is), utána beszélj, hogy hogyan válaszolok nekik.


Hiába, a saját sebeik nyalogatása fontosabb, mint, hogy elgondolkodnának azon mit tettek - és miért kapták a vissza pofont.


Ha nem tetszett, ahogy válaszolok, akkor nem kellett volna ész nélkül kötekedni.


Amit kapok, azt adom, nem leszek bármit eltűrő kivétel.


Egy teljesen hétköznapi kérdés volt, abszolút nyugodt hangnemben feltéve...

2015. dec. 14. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!