Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megtudnád válaszolni ezeket a...

Megtudnád válaszolni ezeket a kérdéseket?

Figyelt kérdés

1.:Kinek melyik ország az álma? Melyik országban,városban lakna legszivesebben? Miért?

2.:Melyik nyelvet érdemes és tanulnátok meg legszívesebben az angolon és a németen kívül? Miért?



2015. dec. 23. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Svédországban akartam élni... végülis Németországban állapodtam meg.

2. Hogy mit érdemes, azt nem tudom. A svéd volt a nagy álmom mindig is, de azt már megtanultam :). Hmm, hogy mit tanulnék szívesen, nem is igazán tudom. Talán ha lenne időm, a spanyoltudásom frissíteném fel kicsit. Szép nyelv, csak nem jutott rá időm az elmúlt években, és így sokat fejeltettem.

2015. dec. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Nekem az álmom nem egy ország, hanem otthon élni olyan körülmények között mint egy átlag Nyugat-Európai, ahol működik az ország.

Viszont idős koromra szívesen költöznék egy mediterrán szigetre, pl La Gomera-Kanári Szigetek.

Jelenleg Bécsben élek, szeretek itt, mert nagyon nincsenek kulturális különbségeink, nagyon hasonló a város pl Bp-hez, azzal a különbséggel hogy itt világszínvonalon működnek a dolgok. Valamint nagyon közel vagyok otthonhoz, ha akarok 1 óra alatt hazaugrok (Sopron).


2. Angolul és németül folyékonyan beszélek, ezen kívül beszélek valamit olaszul is, ez az a nyelv ami nem muszájból, hanem "szerelemből" kezdett érdekelni. Szívesen megtanulnám folyékonyan. Sok olasz kollégám és barátom volt/van, tetszik az ország, imádom a konyhájukat és a focijukat. Nem utolsó sorban a munkámban is tudnám használni az olaszt.

2015. dec. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha utazásról van szó, akkor sincs álmom. Nem szeretek utazni. Amikor utaztam, csak csalódtam, inkább olvasok helyette.

Magyarországon szívesen laknék mindenütt egy darabig, hogy jól megnézzek minden érdekességet. Addíg mindenütt, amíg valami az adott helyről máshová nem vezetne.

Vagyis mondjuk amikor Nagyszalontára jutnék -Arany János révén-, akkor Romániába jutnék. Vagy Munkácsy révén Ukrajnába. DE azért oda is mennék. Cudar világ.


Milyen szempontból kéne másik nyelvet tanulni? Szerintem az angol untig elég; manapság mindenütt találunk valakit, aki angolul beszél, a világ végén is.

Ha érdekességnek, akkor talán franciául, esetleg írül -hogy kitalálhassam, hogy Shaw angoljában van-e ír gondolkodás-. Franciául az eredetiben olvasás miatt, mint ahogy németül is. És esetleg oroszul is ugyanazért.

Szóval nem haszonért.

2015. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!