Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha utazhatnátok külföldre,...

Ha utazhatnátok külföldre, milyen kérdéseket tennétek fel egy helyi lakosnak, amin keresztül megismerhető lenne az adott ország kultúrája, érdekességei?

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ehhez külön kérdéssort kéne összeírni, egy sima baráti beszélgetés során is rengeteg érdekes dolgot megtudhatsz, ezek általában jönnek maguktól. Beszélgettem én már rengeteg helyen helyiekkel, és sose görcsöltem azon, hogy hú most mit kéne megkérdeznem, valahogy mindig jöttek a dolgok maguktól.
2013. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. Nem kell semmiféle kérdéslista. Az ember amikor helyiekkel találkozik, tud mindenről beszélgetni, és adja magát a társalgás. Régen rossz amikor valaki listát ír a kérdésekről..
2013. dec. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem fontos a kérdésslista, viszont turistaként nagyon nehéz szerintem megismerni igazán egy adott országot. Ahogy megismerheted a kultúrát, az embereket, a szokásokat annak az a legjobb módja ha minnél több időt töltesz helyiekkel. Ém több országban is éltem már 1-1 évet, de egyről mondom azt, hogy valóban ismerem. Ott egy helyi család tagja voltam, a helyi középiskolába jártam egyetlen magyarként. Amikor utazok valahova próbálok ott élő ismerősökkel minnél több programot szervezni, ha van rá lehetőség náluk lakni néhány napot-hetet és olyan helyekre elmenni, ahova túristaként nincs esélye az embernek.
2013. dec. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ebben igazatok van, csakhogy ha pl egy bárban megszólítok egy idegent, hogy Magyarországról jöttem és meséljen a hazájáról, akkor ö sem fogja érteni, hogy mire vagyok kíváncsi pontosan.

Egy halvány "váz" szükséges lenne.

2013. dec. 30. 17:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit szerettek csinálni szabad időtökbe?

Mit szoktatok enni?

Milyenek felétek a jó pasik?

Hol kapni normális cuccokat?


Én ilyenekkel szoktam nyitni, aztán mindig alakul valahogy.

2013. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!