Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vízumiterjún (USA) milyen...

Vízumiterjún (USA) milyen kérdéseket tesznek fel?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 21:28
 1/8 anonim válasza:

Can you speech english? :D

am nem tom nem voltam még ott :S sajnos..

2010. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pl. hogy terorista vagy e, akarsz-e terrorcselekményt elkövetni. Ez nem vicc komolyan.

Meg hova mész, miért stb amiket már eddig is beadtál papíron.

2010. ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Kb ezeket, ja. Ja és ujjlenyomatot is vesznek.
2010. ápr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én kétszer voltam, de már felesleges, hiszen megszűnt a vízumkényszer :) De ha annyira kíváncsi vagy: milyen szándékkal mész oda, mennyi ideig akarsz maradni, hol akarsz megszállni, és az interjú előtt kitöltendő lapon tényleg megkérdezik, hogy voltál-e már börtönben, vannak-e terrorista szándékaid, voltál-e már kezelve elmegyógyintézetben, stb. Ez hülyén hangzik, így van, de náluk a hazugság sokkal nagyobb bűnnek számít, mint maga a tett. Tegyük fel pl., hogy börtönviselt vagy. Természetesen nemmel fogsz válaszolni a kérdésre, hiszen ha igent írnál, tuti nem kapnád meg a vízumot, ezt le is írják: "És most jön öt kérdés, melynek akármelyikére adott pozitív válasz a vízumtól való automatikus elesést vonja maga után!" (Valahogy így szól). DE, és itt jön a lényeg: ha igent írsz, nem kapsz vízumot, és kész, ennyi...ha viszont nemet írsz, de kiderül Amerikában, hogy hazudtál, jó nagy büntetést kaphatsz, és kitoloncolnak az országból, stb.

Na mind1. Aztán azt is megkérdezik még, hogy hogyan képzeled el a jövődet Magyarországon. Ha kellően hihető sztorit adsz elő, nagyobb az esélyed, hogy elhiggyék, hogy nem akarsz odaköltözni. Ha családi vízummal mész, mint én, akkor megkérdezik, hogy kik élnek ott, akik a rokonaid, és milyen anyagi körülmények között, milyen szoros a rokoni kapcsolat, stb. Be kell mutatnod olyan papírokat, melyek azt igazolják, hogy van itt bankszámlád/ingatlanod/folyamatban lévő egyetemi tanulmányaid/stabil munkahelyed...egyszóval mindent, ami szintén meggyőzi őket arról, hogy itt stabil az életed, és eszed ágában sincs odaköltözni. Kb. ennyi. Ja, és megkérdezik, hogy beszélsz-e angolul. Amennyiben beszélsz, akkor az interjú angolul megy, illetve menne, ha még létezne az eljárás, mivel ugye már nincs vízumkényszer :) Csak annyi, hogy neten keresztül be kell jelentened, hogy mész az USA-ba és ennyi.

2010. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
megszünt a vizumkényszer akkor háyn napot lehet ott tartózkodni ??
2010. ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
tényleg mennyit??
2010. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fűűű...Ha jól emlékszem, még mindig 90-et, de az a legbiztosabb, ha megkérdezitek a konzulátust.
2010. jún. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én tavaly utaztam az USA-ba Romániából, de semmi olyat nem kérdeztek, hogy terrorista vagyok-e, vagy büntetett előéletű. Azt hiszem, csak a papíron. De az inetjún, olyasmiket, hogy hány éves vagyok, hol dolgoznak a szüleim, miért megyek Amerikába, vannak-e ott rokonaim, esetleg valamelyik szülőm ott él-e, mennyit maradok, kivel megyek stb.
2010. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!