Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön lehet pálinkát kapni?

Külföldön lehet pálinkát kapni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömhöz utazok, hogy vendégül lát vinnék neki valamit. Szeretik a pálinkát, de mivel repülőre nem lehet felvinni ekkora mennyiségű folyadékot, ott kell hogy megvegyem. De eszembe jutott, hogy ott árulnak e egyáltalán? És ha árulnak az ugyan olyan mint az itteni, vagy valami pacsuli?

2015. dec. 25. 12:09
 1/10 Phoney ***** válasza:
100%

Magyarországon kívül 10 EU-tagállamnak vannak eredetvédett gyümölcspárlatai. Ezek nem különböznek érdemben a pálinkától (sőt a külföldi szilva pl. sokkal gyakrabban hasonlít a magyar házira, mint a magyar bolti), és még a gyümölcsök közül is kb. ugyanazok számítanak klasszikusnak. Azt nem tudom, hogy szupermarketekben ezekhez mennyire lehet hozzájutni, de valószínűleg nincs olyan EU-ország, ahol egyáltalán ne lehetne kapni gyümölcspárlatot.


Az viszont országtól függ, hogy milyen feliratot kell keresned a címkén, ha valódi gyümölcspárlatot akarsz venni, és nem „valami pacsulit”.

2015. dec. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Az első jól írja. Nem "pálinkát", de gyümölcspárlatot igen.


Én sokszor jártam Skandináviában, ott csak alkoholüzletekben lehet sörnél erősebb párlatot vásárolni. Jelenleg Németországban élek, gyakran tartózkodunk Ausztriában is, nem messze élek a határtól. Mindkét országban lehet a boltokban gyümölcspárlatot (Obstler) kapni, annyi korlátozással, hogy régiónként változik hány óráig lehet kapni. Itt, Baden-Württembergben este 10 és reggel 5 óra között nem kapható alkoholos ital.


A repülőre pedig vihetsz fel a feladott poggyászban az EU-n belül maximum 10 liter tömény, nehogy már az ne legyen elég :)

2015. dec. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A dutyfree-ben vásároltat felviheted a fedélzetre, vagy a feladott poggyászba is teheted-
2015. dec. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) én úgy tudom, hogy repülőre összesen 1 litert lehet felvinni, egyenként legfeljebb 100 ml mértékig. És mivel nálam már lesz krém, dezodor, stb marad kb 500ml.. az meg 3főnek, ajándékba szerintem kevés.

De akkor majd ott veszek gyümölcspárlatot.:)

2015. dec. 25. 13:43
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Te felfogtad, amit írtunk egyáltalán?


1. A feladott poggyászban 10 LITERT vihetsz

2. A kézipoggyászban úgy, ahogy írtad

3. VAGY SZINTÉN A KÁZIPOGGYÁSZBAN szállíthatsz a duty free shop-ban vásárolt (akár magyar pálinkát is) alkoholt, normális üvegben, nem 100ml-es csomagolásban...

2015. dec. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"A fedélzeti használatra szánt folyadékot egyenként 100 milliliteres tárolóedényekben lehet szállítani. A kis tégelyeket egy maximum 1 literes űrtartalmú" (gyengébbek kedvéért hangsúlyoznám, hogy 1, azaz EGY LITER ) , "átlátszó és újrazárható műanyag zacskóban kell elhelyezni. A 100 milliliternél nagyobb mennyiségű folyadékot a biztonsági személyzet elkobozza és megsemmisíti. "


Valószínű, hogy egy légitársaság jobban tudja, hogy mit lehet felvinni egy gépre mint te... És hogy gondoltad azt a 10 litert őszintén???? 1 liter víz 1kg.. ebből kiindulva 10 literrel már ott vagy hogy a feladott csomag 10 kg.. ez után jön a csomagolás, + a táska súlya... Úgyhogy te nem fogtad fel, hogy mit lehet, és mit nem... Ha meg a reptéren vásárolnék el tudom képzelni milyenek az árak... És amúgy sem ez volt a kérdés, hanem az, hogy lehet e kapni külföldön pálinkát.. Nem tudom mit kell flegmáskodni, főleg úgy, hogy nincs igazad.

2015. dec. 25. 15:36
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Te teljesen hülye és értetlen vagy.


A repülőre két féle csomagot vihetsz fel:

-fedélzeti ill. kézipoggyász (1 liter folyadék, 100 ml-es üvegcsékbe csomagolva)

-feladott poggyász általában 20-30kg között lehet a súlya, légitársaságonként változó. Ebbe tehetsz 10 liter pálinkát, ha akarsz. De senki sem mondta, hogy 10 litert kell beletenni, ez a maximum, te idióta.


Tessék, itt tájékozódhatsz egy kicsit mielőtt elhiteted magaddal, hogy éretelmes emberi lény vagy, mikor nem...:

[link]

2015. dec. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
67%

Kérdező, itt tényleg veled van a gond, a 68%-osnak igaza van.


A feladott poggyászban az Únión belül 10 liter töményet lehet maximum szállítani, és teheted normális üvegekbe is.


Még annyi, hogy a reptéren a duty free-ben általában olcsóbbak az italok, mint máshol. Gondolom nem tudsz angolul, mert különben értenéd, hogy azért mert itt nincs rajta ÁFA/vám. Szóval olcsóbb, mint az áruházakban amúgy :) Remélem így kicsit érthetőbb.

2015. dec. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 68%-os... Én csak kisméretű kézipoggyászt fogok felvinni a gépre. Ezzel kapcsolatban még mindig tudok tájékozódni a légitársaságok honlapján, hogy mi t kelet felvinni, és mit nem. A ki*baszott kérdés pedig úgy szólt, hogy "Külföldön lehet pálinkát kapni?" Nem pedig úgy, hogy: "Hány liter folyadékot lehet felvinni egy repülőre?"
2015. dec. 25. 18:03
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező!

Tegyél egy nagy szívességet az országnak és maradj kint!

2015. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!