Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki akár egyedül...

Van itt olyan aki akár egyedül, akár néhány barátjával, érettségi után (lényeg, hogy szakma nélkül) kiment külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha igen,akkor csak röviden elmesélné a lényeget.

Már volt munkája mikor kiment,vagy ott keresett,megélhetés milyen az ottani fizetés mellett,tehát lehet e félre rakni,stb .. ?

Minden érdekel,aki szeretné hosszabban is.


2015. aug. 5. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én pont érettségi után mentem ki Angliába 18 évesen.


Saját tapasztalatommal azt mondom, hogy ennyi idősen, szakmai gyakorlat vagy végzettség nélkül csak az vágjon neki, akinek kint vannak rokonai akik támogatják. Mert ha nincs, akkor nem fog tudni megélni. Miért?

Mert 21 éves kor alatt csak 5 font a minimálbér. Full time munkát nem talál, főleg ha mosogatni vagy takarítani megy ki. Ha csak part time akkor örülhet ha heti 20 órában alkalmazzák ami jó ha havi 550 fontot megkap. Ebből élni képtelenség. De ha full time mekis melót fog ki, akkor sem lesz több a fizetése 700 fontnál. Kevés.

Én nekem szerencsém van. Nekem a nagynéném él kint, ő nála lakom külön szobában. Nem kell fizetnem semmiért, se szállásért, se kajáért (mivel pénzt nem fogadnak el, így úgy oldom meg, hogy feltöltöm a villanyt, és két hetente nagy bevásárlást csinálok) Munkám is full, mert nagynénéméknél mindig van felvétel. (elektronikai kis cég, forrasztok kábeleket amit itt tanultam meg)Így én tudok félre rakni.

20/N

2015. aug. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod .
2015. aug. 5. 13:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha sokat és keményen dolgozol, és okos vagy, és beszéled a nyelvet, akkor jól elleszel, a magyar viszonylatokhoz képest.
2015. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!