Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Booking szállás visszamondási...

Booking szállás visszamondási díj, nem vagyok kezdő csak leszívtam. Mennyire?

Figyelt kérdés
A booking-on foglaltam egy szállást áprilisre (most, januárban), de meggondoltuk és 10 percen belül visszamondtam. Akkor lettem síkideg mikor láttam, hogy a visszamondási díj 100%. Az én figyelmetlenségem, írta ott szépen. A kártyát sürgősen leürítettem, írtam a szállásadónak a booking-on keresztül és elmagyaráztam, fel is hívtam. Nem akar lemondani a pénzről, mert egy fax (jogilag igaza van). Segítsetek, mert mindjárt megüt a guta: Első kérdés: ha most nincs is pénz a kártyán de később lesz, beterhelik utólag? Második kérdés: A booking-on a további, elkövetkező foglalásaimat érinti? Segítsetek, kérlek. Hátha van egy kiskapu. A szállásadót nem kérosítottam végülis semmivel, pár percig tartott a foglalás, 4 hónappal későbbi dátumra.

#előleg #szállásfogalás #vissza nem térítendő előleg
2016. jan. 11. 13:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A nem visszamondható szállás attól nem visszamondható, hogy nem visszamondható.

Kiállítottál egy biankó csekket, amit a másik fél joggal válthat be bármikor.

Ilyen egyszerű.

Minden más, hogy megkárosítottál-e valakit vagy sem, mellékes az ügyben.

2016. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért mondtátok vissza, esetleg az nem megoldás, hogy mégis ezt a szállást választjátok?
2016. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Elnéztem a foglalást. Mea culpa. Nem, nem megyünk oda. Csakazértsem, most már.


Igen, tudom, hogy jogilag igaza van, én tévedtem.


BÁRMIKOR beválthatja a visszamondási díjat? Egy hónapra rá is? Csináltassak új kártyát?

2016. jan. 11. 14:55
 4/20 A kérdező kommentje:
És mi lesz a többi foglalásommal? Törölheti a Booking?
2016. jan. 11. 14:56
 5/20 anonim ***** válasza:
Többi foglalàsodat nem èrinti. Jogilag a szàllàsadònak van igaza, ha nagyon akarja behajthatatja a pènzt, attòl függ mennyi az összeg, neki megèri-e a plusz feladat.
2016. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Zárolhatja a bankkártyámon az összeget, amíg kb 3 hét múlva pénz kerül rá? Nem automatikusan zárolódik valahogy? 110 euróról van szó, nem a világ vége, de nekem ez sajnos pénz - a téli hónapok 1 havi gázszámlája. Nem is tudom, hogy lehettem olyan hülye ezzel a foglalással, nem először foglalok a booking-on.
2016. jan. 11. 16:53
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerinted fog itt neked akárki is olyan tippeket adni, hogyan kell csalni?

Teljesen erkölcstelen dolgot forszírozol.

2016. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
110 €-èrt nem biztos hogy fog kukacoskodni, de soha nem lehet tudni.
2016. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Már elküldte a visszamondási díjról a levelet a booking és azt írta hogy 24 órán belül legyen a kártyán a pénz. Kérdés: 10 nap után is levehetik? Erre a kártyára megy a fizetésem sajnos...

Örülök, hogy legalább a jövőbeni foglálásaimat nem érinti, terveztünk a családdal egy egészen olcsó körutazást (most van egy csomó kedvezmény), és le is foglaltam a szállásokat.

Apropó, törvénytelenség: voltam olyan szálláson Mo.-on, hogy a szállásadó megkérdezte, hogy jelentheti-e a bookingnak hogy nem foglaltuk el a szállást, mert így neki marad a jutalék. Megkértem, ne tegye, mert számít szerintem, hogy milyen ügyfél vagyok. Na, most jól leszartam viszont a kalapács nyelét ezzel a foglalással. Nekem tényleg számít az a 110 euró.

2016. jan. 11. 20:24
 10/20 anonim ***** válasza:
Igen, levonhatja. Ezek szerint a szállàsadònak is kell a pènz.
2016. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!