Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Booking szállás visszamondási...

Booking szállás visszamondási díj, nem vagyok kezdő csak leszívtam. Mennyire?

Figyelt kérdés
A booking-on foglaltam egy szállást áprilisre (most, januárban), de meggondoltuk és 10 percen belül visszamondtam. Akkor lettem síkideg mikor láttam, hogy a visszamondási díj 100%. Az én figyelmetlenségem, írta ott szépen. A kártyát sürgősen leürítettem, írtam a szállásadónak a booking-on keresztül és elmagyaráztam, fel is hívtam. Nem akar lemondani a pénzről, mert egy fax (jogilag igaza van). Segítsetek, mert mindjárt megüt a guta: Első kérdés: ha most nincs is pénz a kártyán de később lesz, beterhelik utólag? Második kérdés: A booking-on a további, elkövetkező foglalásaimat érinti? Segítsetek, kérlek. Hátha van egy kiskapu. A szállásadót nem kérosítottam végülis semmivel, pár percig tartott a foglalás, 4 hónappal későbbi dátumra.

#előleg #szállásfogalás #vissza nem térítendő előleg
2016. jan. 11. 13:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Magyar vagy külföldi szállásadó?
2016. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"de meggondoltuk és 10 percen belül visszamondtam"


Hát én elhiszem, hogy ez Neked pénz, de úgy gondolom, hogy legyen ez egy tanulópénz, hogy nem kapkodunk, nem gondoljuk meg magunkat 10 perc múlva, stb.

"Nem megyek el, csak azért se!"

Ne haragudj, de nem a szállásadó hibázott, hanem Te.

Ő csak ragaszkodik az oldalon leírtakhoz.

Szerintem menjetek el - ha anyagilag tehetitek - és érezzétek jól magatokat :-)

Ami rosszul kezdődik, az szokott a végére a legjobb lenni :-) - legalábbis én így vettem észre...

2016. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

11. Olasz.

12. Igen, tudom hogy az én hibám, többször is említettem.

2016. jan. 12. 14:36
 14/20 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb dolog ha letiltod azt a kártyát, én kétlem, hogy Olaszországból elkezdjen pereskedni 110 euró miatt.
2016. jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

Viszont ha kiadnak egy fizetési meghagyást, akkor a kérdező gatyája is rámegy a dologra.

Azt gondolom, feleső válaszadó nem ad olyan tanácsot, ami nem fair. Az előttem szóló valami olyanra bíztatja a kérdezőt, ami erősen kérdéses. Hazárdírozás, veszélyes. Etikátlan és ganya dolog.

2016. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mert az aztán rohadtul etikus dolog, hogy a foglalás után pár perccel lemondott szállára elkér 110 eurót a szállásadó, ugye?
2016. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megoldottam.
2016. febr. 1. 18:26
 18/20 anonim ***** válasza:
Hogyan, szabad tudni? Mert azért kíváncsiak vagyunk - na jó, lehet, hogy csak én ... :-)
2016. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 AquarellAquarellAqua válasza:
Én is ebbe a cipőbe ugrottam bele, azzal a különbséggel, hogy én nem adtam meg hitelkártya számot. Ellenben a szállásadó horror összeget követel, és ügyvéddel fenyeget. Mekkora az esély rá, hogy megtalál, ha csak az email címem van megadva a bookingon? Egyébként nem értem, hogy ha 60 nappal az utazás előtt mondom le, mi a rákra követeli a teljes szállás árát??
2016. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nos, nekem is Bookingos problémám van, de nekem másfajta:

direkt olyan szállást választottam, amit az utazáskor, a helyszínen kell fizetni. Kérte a kártyaadatokat (szám, lejárat), de CV kód nélkül, s az volt kiírva, hogy csak ellenőrzés céljából, hogy valós személy vagyok-e? Megadtam a webkártya adatokat, azt persze nem fogadta el. Ekkor megadtam a normál kártya adatait CV kód nélkül, foglaltam, s erre foglalás után kiírja, hogy a szállásadó BÁRMIKOR ideiglenes jelleggel zárolhat a számlámon egy összeget!!!

De mire fel? 1 hónap van az utazásig és az van az adatlapon, hogy ha aznap este 18-ig nem mondom le, akkor az első estét kell kifizetni 100 %-al (ez rendben is lenne) Na de, hogy bármikor? Megyek a közértbe és nem tudok fizetni, mert épp akkor jutott eszébe a szállásnak zárolni, Mikor még ott sem vagyok? Hááát, nem tudom ezt hogy képzelik...?

Na, én meg emiatt gondolkodom, hogy visszamondjam és lecseréltessem a kártyát...

Nem értem a Bookingnak ezt a rendszerét - ez azért így nagyon nem oké.

2016. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!