Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » London-t, vagy valami kisebb...

London-t, vagy valami kisebb várost (Manchester, Liverpool, Leeds etc. ) ajánlanátok annak, aki már dolgozott és élt Londonban, és egy kis kitérő után a barátnőjével ismét Anlgiába szeretne menni dolgozni?

Figyelt kérdés
Már dolgoztam 2013ban Londonban,majdnem 1 évet tehát van NI numberem, és tudom hogy működik a munka kérdés Londonban. Sajnos Londonban nagyon drága volt a szállás, úgy gondolom egy kisebb városban sokkal több pénzt lehetne félre tenni. Vannak tapasztalataitok a vidéki árakról, illetve arról hogy milyen nehéz ott munkát találni? A nyelvtudásunkról annyit hogy középfokon beszélünk mindketten, tehát értjük amit mondanak, illetve válaszolni is tudunk, tehát eladni nem fognak minket. Mivel kint éltem, tudom hogy nehezebb érteni az Angol angolt. Na szóval az lenne a kérdésem, hogy sok munkalehetőség van e ezekben a kisebb városokban is? Csak mert mikor Londonba mentem, 2 nap alatt találtam munkát. Szeretném, ha csak olyanok válaszolnának, akiknek valóban van ezzel kapcsolatban tapasztalatuk, nem csak hallották valakitől aki ismert valakit akinek az egyik ismerőse kint dolgozott. Szívesen veszek midnen hasznos tanácsot, illetve hasznos linkeket is lakásbérléshez, illetve állás kereséshez (A gumtree-t ismerem). Mindenképpen el akarom kerülni, hogy bármi féle magyar cég vigyen ki és adjon szállást illetve munkát, tehát magamnak szeretnék intézni mindent. A legfőbb kérdés az, hogy a kisebb városokban is működik e az, hogy nyakamba veszek rengeteg CV-t és a várost, és beviszem az önéletrajzomat rengeteg helyre?

2016. jan. 19. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Én sem Londonban probálkoznék, hanem más nagyvárosokban, Angliában van néhány.

ha bírod a hideget, akkor ott a 2 skót nagyváros, bár lehet nem olyan nagy a választék munka terén, mint amiket te hoztál fel példának.

2016. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Az emberek nagy rèsze ott cseszi el, hogy Londonba megy, ami dràga, vagy elmegy a semmi közepère, ami olcsó, viszont munka nincs.


Manchester, Leeds, Birmingham, Bristol, Nottingham, Derby, stb, mind jò vàlasztàs.

2016. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudtok írni árakról is egy picit? Étel, szállás, szórakozás meg stb? Egyébként ment a felértékelés!
2016. jan. 19. 21:48
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha londoni voltàl, tudsz viszonyìtani. Az àltalam felsorolt vàrosok közül, Bristol kivètelèvel legalàbb 30-50%-kal olcsòbb, mint London.


Sajàt pèldàmat bemutatva:


1 szobàs kicsi lakàs Londonban: 1300 font

3 szobàs csalàdi hàz Derbyban, kerttel: 600 font.

Rezsink nyilvan itt magasabb, mivel nagyobb a hàz. Londonban 120 a rezsi, itt 200 font)


Autòbiztosìtàsa Londonban: 1150 font/év

Autòbiztosìtàsa Derby-ban: 700 font/év


Bevàsàrlàsaink kb. hasonló.

2016. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És munkát hogy találtál? Illetve mennyi időn belül? Milyen az angolod?
2016. jan. 19. 23:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Takarìtò cègem van amit a felesègemmel együtt viszünk. Munka amùgy van a városban, ettől nem kell tartani. Jobb angol kell vidèkre mint Londonban. A "valamit megèrtek, de beszèlni nem tudok" ide nem elèg. Egy jò közepes angol màr elèg. Ha az írott sajtò ès a TV műsorok 75-80%-àt èrted, már oké vagy.
2016. jan. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én Malboroughban élek. Én még mindig ahogy előttem is írták "megértem mit mondanak, de beszélni nem nagyon tudok" angol nyelvtudással rendelkezem. Mégis dolgozom egy kis cégnél ahol forrasztok. Betanított munka, de nekem megfelel.

Mi 3 szobás kis kertes lakást bérelünk (sor lakás) 570 font/hó. Rezsi, council tax, internet, telefon beleszámítva felugrik 750-800 fontra havonta. (áramtól függő) Autóbiztosítást nem tudom mennyi, mert a férjem rendezi két autóra. Munka akad a közeli nagyobb városokba. Már tervezzük, hogy Swindonba költözünk, hiszen mindketten ott dolgozunk, lakás is annyi mint itt, de tetszik ez a kisvároska..

2016. jan. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok hasznos hozzaszolast! Kedves utolso, esetleg a fizetesedet le tudod irni hogy mennyi az annyi? En anno a minimalbert kaptam, es 2 hetente fizettek. Ha jol tudom, a minimal most 6.7£ \ ora. Ez netto vagy brutto? Egyebkent nem a minimalber a celom, de ugy vagyok vele hogy az elejen elvallalok barmi melot ha jon, aztan abbol lehet epitkezni.
2016. jan. 20. 08:08
 9/12 anonim válasza:

Vidéken értelemszerűen kevesebb a munkalehetőség.

Londonban kb. bármikor találsz munkát. Ha egyedül akarsz lakni akkor túl sokat nem fogsz tudni pluszban megspórolni, ugyanakkor a lehetőségeid erősen beszűkülnek.

Én azt javasolnám, hogy Londonban indíts és onnan lépj tovább, már leszervezett, biztos helyre.

2016. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Most olvasom csak, hogy ketten mennétek. Akkor pláne gázos, hogy mindketten megfelelő munkahelyet találjatok vidéken, ugyanazon városban. Viszont a költségek jobban csökkennek, ha sikerül.
2016. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!