Kezdőoldal » Utazás » Európa » Manchester, Liverpool, Briming...

Manchester, Liverpool, Brimingham és Bristol mennyire élhető?

Figyelt kérdés

London engem annyira nem vonz, mert voltam kint a tesómnál huzamosabb ideig 2,5 hétig és nagyon zsúfolt a város.

Viszont érdeklődöm más nagyobb brit városok iránt, ahova közvetlen légijárat is megy.

Megélhetés és munka szempontjából melyik jobb a fent említettek közül?


2016. jan. 9. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha zsúfoltságot nem bírod akkor Manchester, Liverpool, Bristol kiesik.

Birminghamban én személy szerint nem költöznék, mert ott a legmagasabb a bűnesetek száma, vagyis közbiztonság rosszabb mint Londonban.

Szerintem ne csak azt nézd, hogy hol van reptér, hiszen ez számít a legkevésbé.

2016. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Több ève élek UK-ban, vèlemènyeim a vàrosokròl.


Manchester: Iparvàros, megis modern. Költségek tekintetèben kicsit kevesebb, mint fele Londonnak. Rengeteg szórakozàsi lehetőség. Viszont Èszak-Anglia révèn az emberek "ridegebbek".


Liverpool: Sokàig Liverpool volt UK egyik ""black spot"-ja, hatalmas munkanélkülisèg a vàrosban, 20% feletti. A felsorolt vàrosok közt messze a legkevèsbé ajánlott. Viszont kirìvòan olcsò, de ennek oka van, mint ìrtam.


Birmingham: Nem rossz választàs, de ha zsùfoltsàgot nem szereted, akkor nem biztos hogy jò, mert ez az UK masodik legnagyobb vàrosa. Munkalehetőségek jòk, vegyes lakossàg, àrak elfogadhatòak. Bűnözés valóban magas, de leginkább egyes kerületekre jellemző.(pl. Ladywood).


Bristol: Kiváló vàros, munka van bőven, közepes méretű vàros, 85% felett a fehèr lakossàg arànya, viszont az árak elèg magasak. Londont nem szàmìtva a harmadik legdràgább vàros az UK-ban. (Brighton ès Aberdeen utàn.)

2016. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Időpont ma 17:49 vagyok.

Jó magam is lassan 8 éve élek kint (ha már a második kiemelte, hogy évek óta kint él)

Én először Manchesterben, majd Birminghamban éltem. Mindkettő rossz. Az előző város bár elfogadható árak voltak/vannak, zsúfolt.(én mondjuk nem éreztem, hogy ridegek lennének az emberek)

A másik városnak tényleg borzalmas a közbiztonsága. Ahol mi béreltünk lakás, ami jó környéken volt, oda is legalább 3 lakásba törtek be. Volt kollégám aki végül azért költözött el, mert megtámadták (na jó, ez nem mérvadó, mert ez bárhol megtörténhet) De tény, hogy viszonylag több bűneset történik mint bárhol máshol.

Bristol drága, és egyre többen mennek oda. Én jelenleg egy kis városban élek közel Bristol és Oxfordhoz. Nincs reptere a városnak, de nem is fontos. Nem repkedek minden nap, amikor repülni megyek, ki tudok menni bármelyik reptérre.

2016. jan. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ez számít, 1 évet éltem a kilencvenes években Liverpoolban - egyetlen gond adódott: felgyújtották az autónkat egy belvárosi mellékutcában.


2006-ban majd 2011-ben is eltöltöttem még egypár hetet kint, semmi közbiztonsági gond nem volt. Számomra barátságos helynek tűnik Liverpool, egyáltalán nem egy olyan hely, ahol rettegni kellene. Budapest belvárosa ezerszer rosszabb.


Vannak persze gázosabb helyek, Toxteth-ben, Croxteth-ben és Norris Greenben a hírek szerint elég sok éjjel a bandaháború, van dolga a rendőröknek. Ismerőseim is élnek Liverpoolban, soha nem panaszkodtak arra, hogy gond lenne a bűnözéssel, betörtek volna hozzájuk, vagy bármi atrocitás érte volna őket.


Ehhez képest alig van olyan budapesti ismerősöm, akihez ne törtek volna be, vagy ne lopták volna el otthonról már valamijét - saját magamat és családomat is beleértve.

2016. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!