Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba érdemes...

Melyik országba érdemes emigralni? 30/F,26/N

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, akinek van egy 26 eves TERHES felesége. Egyikünk se szeretne, hogy a gyermekünk itt nőjön fel; meg van fel ev a születéseig es ez idő alatt szeretnénk elintézni mindent. Orvosi szakon végeztem, Angliában (családi okok miatt kellett hazajönnünk, a feleségem is kint tanult, ott találkoztunk.), a feleségem pedig üzleti szakon.

Országokat illetően szeretnénk véleményeket es tapasztalatokat olvasni, mert meg nem döntöttünk. Ami fontos:

-az ország hivatalos nyelve angol, francia, olasz, spanyol vagy más könnyen tanulható nyelv legyen,

-nagyon fontos a jo egészségügy, abban szeretnek dolgozni továbbra is,

-a gyerek miatt fontos az oktatás színvonala,

-közbiztonság,

-es fontos meg a gazdaság.

En angolul, latinul es németül beszélek; míg a feleségem beszél angolul, olaszul, es franciául.

Ezek alapján ezek az orszagok jöhetnek szoba (szerintünk!!!, más javaslatokat is elfogadunk):

@ Kanada, Uj-Zeland, Ausztrália;

@ Olaszország (észak), Franciaország, Chile, Uruguay;

@ Norvegia, Dánia, Izland;

@ Nemeto, Ausztria, Svájc.

Előre is köszönjük az értelmes válaszokat!!! :)



2016. jan. 23. 13:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%
Én az Egyesült Államokat is fontolóra venném, a zöld kártyát ilyen tudás/képzettség bírtokában biztosan meg tudnátok szerezni :)
2016. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
Na ne mond már hogy először írtad ki. Utoljára még az is bent volt a kérdésedben hogy a terhes feleségedet majdnem megerőszakolták.
2016. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
100%
Szerintem Kanada.
2016. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

12es válaszíró.

18:44, 60%os.

Linkeld már be a kérdést, úgy már is hihetőbb lesz a történet.

2016. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Svájcrol azt hallottam pedig, hogy nagyon nehéz megérteni a nyelvet.

Az USA-ba azert nem mennénk mert iszonyú drága az egészségügy, es nem tetszik az ottani eü rendszer.

Hat biztos, hogy nem en írtam ki azt a kérdést, a feleségemnek kutya baja, nem ért hozza senki más rajtam kívül az elmúlt 5 évben (azóta vagyunk együtt) es jelenleg 3 hónapos terhes, tőlem!!!! En elhiszem hogy van hasonló kérdés de ne allits olyan dolgot amit nem tudsz.

Es köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. jan. 23. 20:09
 16/27 anonim ***** válasza:
57%
14.-s, természetesen be akartam linkelni, mivel akkor én is írtam hogy kamu így kerestem a megválaszolatlanjaim között, de a kérdés törölve lett. Szinte szó szerint ez volt a kérdés de még annyi hogy majdnem megerőszakolták a feleségét és PNG is szóba került mint úti cél.
2016. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
58%
elozo, en is olvastam azt a kerdest, ezert volt nekem is ismeros ez.
2016. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Ausztrália vagy NZ.

Angol a nyelv, valószínűleg az UK-ban szerzett orvosi végzettségedet mindkét helyen elfogadják (vagy nem bonyolult elismertetni) és orvos mindkét helyen van. Mindkét országban jó az egészségügy és megfizetik az orvosokat.

A felsőoktatás színvonala is magas, a gyerek is normális körülmények között nőhet fel. Bár orvosi fizetésből ez amúgy is valószínű szinte bárhol. Az életszínvonal magas, ausztrál nagyvárosokban a kulturális lehetőségek is adottak, ez NZ-n inkább csak Aucklandra és a fővárosra igaz. A közbiztonság inkább NZ-on jobb, tekintve, hogy a legnagyobb város is csak másfél milliós, azért egy Melbourbe vagy Sydney már elég komoly metropolisz és ennek vannak hátrányai is.

Mintkét ország változatos, multikulturális, elfogadó és közvetlen, easy going. A bevándorlás NZ-re akár szakmai alapon, pontokkal is megoldható (skilled migrant -mindketten fiatalok és felsőfokú vágzettségűek vagytok) Au-ban pedig jó eséllyel találsz szponzoráló államot vagy céget.


Ha NZ-vel kapcsolatosan van kérdésed, ha tudok válaszolok szívesen.

2016. jan. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszodat utolso!
2016. jan. 24. 09:34
 20/27 anonim válasza:
100%

Én Németországban élek, szerintem ez egy elég élhető ország, tudom ajánlani. Elég erős gazdasággal rendelkezik, európa motorja stb. stb.


Szerintem maradjatok Európán belül. Németország ezért is jó, mert viszonylag közel van Magyarországhoz, bármikor csinálhattok egy családlátogatást. Úgy hallottam, hogy azért Ausztráliából vagy más nem európai országból nem járnak haza 2 havonta. :)


Bár azt is el kell mondani Németországról, hogy lehet kívülről a politikájuk nagyob liberális, befogadónak tűnik, de nem tükrözi az átlag németek gondolkodását. Nem rasszisták, de azért helyén kezelik a dolgokat. Egy kulturált, tanult magyarral nincs semmi bajuk, de ennek ellenére sem lehet velük olyan könnyen barátkozni. Baromi jófejek, segítőkészek, korrektek, de egy bizonyos pontig. De érthető is a hazafias, enyhén zárkózott viselkedésük: már több mint 1000 éve ugyanazon a helyen laknak és nem is nagyon keveredtek idegen népekkel, szóval van azért egy elég erős nemzeti öntudatuk. Én ezt tapasztaltam "falun". Lehet nagy városokban könnyebben barátkozósabbak az emberek.

2016. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!