Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba érdemes...

Melyik országba érdemes emigralni? 30/F,26/N

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, akinek van egy 26 eves TERHES felesége. Egyikünk se szeretne, hogy a gyermekünk itt nőjön fel; meg van fel ev a születéseig es ez idő alatt szeretnénk elintézni mindent. Orvosi szakon végeztem, Angliában (családi okok miatt kellett hazajönnünk, a feleségem is kint tanult, ott találkoztunk.), a feleségem pedig üzleti szakon.

Országokat illetően szeretnénk véleményeket es tapasztalatokat olvasni, mert meg nem döntöttünk. Ami fontos:

-az ország hivatalos nyelve angol, francia, olasz, spanyol vagy más könnyen tanulható nyelv legyen,

-nagyon fontos a jo egészségügy, abban szeretnek dolgozni továbbra is,

-a gyerek miatt fontos az oktatás színvonala,

-közbiztonság,

-es fontos meg a gazdaság.

En angolul, latinul es németül beszélek; míg a feleségem beszél angolul, olaszul, es franciául.

Ezek alapján ezek az orszagok jöhetnek szoba (szerintünk!!!, más javaslatokat is elfogadunk):

@ Kanada, Uj-Zeland, Ausztrália;

@ Olaszország (észak), Franciaország, Chile, Uruguay;

@ Norvegia, Dánia, Izland;

@ Nemeto, Ausztria, Svájc.

Előre is köszönjük az értelmes válaszokat!!! :)



2016. jan. 23. 13:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
62%
En Olaszorszagot javaslom:)nem a leggazdagabb de nincs mashol ilyen eleterzes az is biztos:)
2016. jan. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Olaszország és az életérzés....

Na jó, hagyjuk.


6 éve élek Olaszországban. És előtte éltem és dolgoztam Németországban, Svájcban, Ausztriában, Franciaországban. Nem hosszú időket, de annyit igen hogy elmondhassam,Olaszországot egyáltalán nem ajánlom.


Elsősorban, mert az állami kórházi vagy háziorvosi állások majdhogynem csak örökölhetők. (Igaz, az itteni kórházban van egy magyar származású - Milánóban született, budapesti egyetemen végzett - sebész, de ugye a diplomát honosíttatni kell. Hogy ennek mi a menete, azt nem tudom neked megírni, de a nyelv az kell. És bár van egy irodalmi olasz, azért a betegek szinte városonként más nyelvjárást beszélnek, tényleg hosszasan kell itt élni, hogy megértsd - engem majdnem megmérgezett egy nem olasz származású ügyeletes orvos, mert nem értettük egymást.


Az oktatás gyatra.

Óvodák vannak, de mindegyik fizetős. Ha jobbat akarsz, mondjuk olyat, ahol nem az arab az alapnyelv, akkor magán óvoda. Kevés hely, túljelentkezés, és rettenetesen drága.

Az iskolákban a tanári gárda leginkább nem felkészült. Ennek nem az oktatók, hanem az itteni rendszer az oka. Ezt most nem részletezem.


Az eü-i ellátásért a háziorvoson és a kórházi ellátáson kívül mindenhol fizetni kell, azoknak is, akik biztosítottak, illetve elsősorban nekik, mert a munkanélküli többgyermekes bevándorlóknak ingyen jár.


Kismamák ellátásáról nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy gyermekkel dolgozni nagyon nehéz, a legtöbb anyuka otthon marad... (Mert ahogy írtam, nincs óvoda, és a nőket különben sem igazán becsülik meg. Nagyon sokat és sokáig kell dolgozni, hogy ne ragadj meg 4 nyelvvel és két diplomával a kávéfőző lány szerepében)


Mindent megadóztatnak. Nagyon.


Lakásbérlés nem olcsó, én mondjuk sajátban élek, de tudom, min mennek keresztül, akik bérelni szeretnének.


A bürokrácia hatalmas, nehézkes, és akik ott dolgoznak nem nagyon értenek a munkájukhoz. (Nem is érdekli őket, mert a szakszervezetek jól működnek, ha valaki bekerül az állami gépezetbe, akkor onnan kirobbantani nem lehet a haláláig.)


Közbiztonság: olyan, amilyen. Szerintem nem jobb, mint otthon, sőt, vannak helyek, ahová nem merészkednék egyedül. (Egy északi provincia székhelyen lakom).


Az emberek lazasága egy idő után rettenetesen idegesítő, mert mindenben felszínesek, az ígéreteiket nem, vagy csak nagyon nehezen tartják be. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek.


Életérzés: sok pénzzel nyaralni. Mert Olaszország gyönyörű, isteni a konyhájuk, hihetetlen természeti és kulturális kincseik vannak.


De mi is megyünk innen, amint lehet.

Ennyi.

2016. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Utolso: Azt megkerdezhetem, hogy a fent említett orszagok közül hol érezted legjobban magad es miért? Köszönöm ha válaszolsz.

2016. jan. 25. 19:00
 24/27 anonim ***** válasza:
54%

Svájc...Pillantsatok rá az itteni orvosi fizukra, a németek meg franciák kb a fasorban sincsenek :)


Tele vannak a kórházak amerikai meg svéd meg hasonló orvosokkal, ha azok megbirkóznak a nyelvvel, nektek is menni fog :)

2016. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
8%
Miért emelted ki a kérdésedet? Dicsőségre vágysz, vagy nem kaptál elég választ?????
2016. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
83%
Uruguay vagy USA
2016. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Nemetorszag vagy Ausztria. En valamiert Ausztriaba mennek,egyre tobb a magyar orvos is. Nyelvtudas oda is kell nyilvan. De a fizetes is jo az ottani arakhoz. A veguettseged meg szerintem mindenhova remek,de ez nyelvtol is fugg es ti dontotok,itt mindenki masik orszagot fog irni :)
2016. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!