Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megbüntettek a buszon muszáj...

Megbüntettek a buszon muszáj ki fizetnem?

Figyelt kérdés
ma jott pont egy 8000 forintos csekk.. volt berletem csak nem vlt ra irva a szam.. mar masodjara van ilyen (igazsagtalannak tartom) mert meg vettem a berletet es meg meg is buntetnek.. elsonek mikor meg buntettek be fizettem.. de most nem szeretnemm.. baj lesz ebbol? baratnomnek apukaja buszsofot es azt mondta ne fizessuk be mert nincs be hajtojuk meg azt is mondtak nem is 8 hanem 4 ezerre kellett volna meg buntetni.. mit tegyek ?
2016. jan. 28. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miután elsőre megbüntettek, mért nem tanultál belőle, és mért nem írtad rá a számot?
2016. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mert el felejtettem es nem hasznaltam a berletet.. kozoltem is ezt az ellenorrel h nem hasznaltam es nemreg vettem a berletet de nem erdekelte..
2016. jan. 28. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lep meg,hogy ezzel a szöveggel nem tudtad velőig hatni az ellenőrt.......
2016. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Elsőnek azt ajánlanám, tegyél meg mindent annak érdekében, hogy ne olyan legyen a helyesírásod, mint egy bukásra álló szakmunkástanulóé.


Másodszor javaslom, hogy fizesd be azt a csekket.

Harmadszorra szeretném kérni ne írj ki hülye, életszerűtlen kérdéseket unalomból. (a bérletek száma legalább egy éve kötelező elem, és a buszsofőrök sem olyan ütődöttek, mint leírod)

2016. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom röviden leírni, hogy mi lesz ha nem fizeted be a csekket. Szóval.

Nem fizeted be, ezért jönni fog egy újabb csekk de az már 12000 forintos lesz. Persze azt sem fogod befizetni, így jönni fog egy harmadik, felszólító csekk is 16000 forint értékben, de itt már levél is lesz, hogy amennyiben nem fizetsz a BKK bírósághoz fordul. De ugye ezt sem fogod befizetni, így a bíróságon a bíró a BKK-nak fog igazat adni, hogy te semmibe veszed a törvényt. A bíró kiszabja a büntetés behajtását. De itt már olyan 25-30.000 forintról fogunk beszélni, mert a bírósági költségeket is rád verik. Nyilván ezt sem fogod rendezni, mondván, hogy te még diák esetleg munkanélküli vagy, és nem tudsz fizetni. Így évente egyszer a behajtó cég, mert ugye átkerül majd oda a tartozásod, küldeni fog egy értékelési levelet amiben leírják feketén- fehéren hogy jelenleg mennyi a tartozásod. Mert már rég nem 30.000 forintról lesz szó, hanem többről..

Egyszer ha elkezdesz dolgozni, a behajtó cég bírói végzéssel fizetési letiltást kérhet tőled, vagy akár le is foglalhat ha van mit.

Így a végére: Szerinted érdemes lenne befizetni a 8000 forintot, és legközelebb nem elfelejteni ráírni a számot a bérletre, vagy hagyni az egészet úgy ahogy van, és évekkel később kényszerből kifizetni jóval többet???

2016. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt hülyeség ilyeneket elcsúszni, mint számnélküli bérlet, másrészt pedig felesleges befizetni. És ezt most nem azért mondom, mert egyet én se fizettem be tegnap, hanem mert látom, hogy évek óta semmit sem csinálnak. Majd persze egyesével bíróságra fog járni a BKK minden egyes szabályszegővel, mi? Meg a bíróságnak is erre lesz kapacitása. Elvileg az lenne, amit az utolsó felvázolt, valójában szűk családban már kaptunk egy pár ilyet, évek óta bejelentetten dolgozik mindenki, de még senkit nem vittek bíróságra, meg jött a behajtó, egyetlen akár 10 éve be nem fizetett csekk miatt :D.
2016. jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán lehet még úgy bérletet venni, hogy nem adod meg vásárláskor a az igazolványszámodat?
2016. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
#7, épp ezért mondom, hogy kamuzik a kérdező.
2016. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyéskedjetek nem kamuzik. Nem mindenki budapesti ám.. Budapesten persze hogy az automata rányomtatja az igazolványszámot, de a vidéki volánbuszoknál ez nem így van, ott te magad írod rá.
2016. jan. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tatabányai vagyok.. akkor most be kell fizetnem??
2016. jan. 31. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!