Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy külföldre menjunk nyaralni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem akarnak külföldre menni. Minden évben egy hetet a Balatonon vagyunk és úgy tűnik nekik ez bőven elég. Viszont én és a testvérem is szeretnénk "világot látni". Nem mondanám hogy nincs rá pénz. Ők a menekültek miatt nem szeretnének Görögországba menni.(tavaly oda beszéltük a nyaralást) Már ebbe is belenyugodtunk és gondoltuk akkor mehetnénk valamelyik nyugat európai országba, de ezzel is elutasítóak.:( Nem tudom mivel győzhetném meg őket.. Még azt is mondták hogy majd inkább befizetnek valahová, de szerintem az akkor sem ugyanaz. És plusszban az is idegesít hogy nem tudok erről mélyebben elbeszélgetni, mert mindig sírhatnékom lesz, viszont ezt nem akarom hogy lássák.XD Valakinek valami ötlete?:( 16/L (bár ez nem hinném hogy számít:D)

2016. márc. 15. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
4%
sírhatnékod mert nem külföldre mentek nyaralni? Azt kell mondjam, nem tudom megérteni a problémádat...
2016. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Akkor vársz két evet es a saját fizetéséből oda mész külföldre ahova szeretnél.
2016. márc. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1.Lehet, nem beszélnek nyelveket,félnek attól, hogy nem tudják magukat megértetni külföldön.

2. Lehet sajnálják az utazás költségét (sokszor ez magasabb, mint maga a szállás költsége, főleg ha rövidebb időre megy az ember.

3. Maga a szállás árával nem lehet probléma, a hivatalosan értékesített szálláshelyek majdhogynem olcsóbbak sok déli országban, mint a Balatonnál. Míg egy legolcsóbb apartman Siófokon kb 6500 Ft/nap, addig Durresben a tengerparton 3700 Ft, és 7200 Ft összegért már minőségi szálláshelyet kapsz... csak míg mondjuk Bp-Siófok 100 km (kb 4000Ft), addig Budapest -Durres 960km és 13 óra. Ez majd 3 tank üzemanyag kb 38.000 Ft.


Nos.. hogyha 2 év múlva úgy döntesz, hogy önállóan nyaralsz, és mondjuk összeálltok 4-en, akkor láthatod, hogy ez nem is olyan nagy költség... szobaár rögtön feleződik, az üzemanyag ár negyedelődik, és egy hétig nyüzsgő, pálmafás helyen nyaralsz.


Mondjuk Görögországot idén én is felejtősnek gondolom, helyette kipróbálom Albániát, állítólag ég és föld a különbség, és nem Görögország javára.

2016. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

menj el dolgozni, vegyél magadnak repjegyet, foglalj szállást és ott nyaralgathatsz ahol kedved tartja. engem sem vittek gyerekkoromban külföldre, mert még a balatonra sem volt pénzünk lejutni.

Azóta kijártam az egyetemet a versenyszférában dolgozom és a fél világot bejártam a saját keresetemből.

2016. márc. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat aranyosak vagyok!:) a Balatonon van nyaralonk igy a szallas ingyenes ezert vagyunk minden evben ott.:)
2016. márc. 18. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!