Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Munka. élet egzotikus helyen?

Munka. élet egzotikus helyen?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnék pl. egy Csendes-óceáni kisebb szigeten élni? Milyen munkát lehet ott vállalni?

Ha például odamegyek repülővel egy bőrönddel és vmennyi pénzzel a kezemben, akkor mi lehetséges? Lehet csak úgy az óceán partján "csövezni"? Kaphatok valami alap munkát étteremben,bárban,hajón?

Köszi!


2016. ápr. 23. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az oldal pont arra jó, amit csinálni szeretnél. Világszerte magánembereknél, családi vállalkozásoknál napi 4-5 óra munkáért cserébe kapsz szállást és teljes ellátást annyi időre, amennyi időre szeretnél. Elindulni szerintem tökéletes, aztán ha már ott vagy, körül tudsz nézni, és rendes fizetős munkát keresni.

2016. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egzotikus helyen levo szigetlakokent (igaz en az indiai oceanban levo szigeten vagyok) tudok par tanacsot adni ha gondolod. Irtam mar masoknak is rola.

Eloszor is en a helyedben olyan szigetet keresnek, ami EU. Karibi terseg, vagy itt nalunk. Itt minden tovabbi nelkul tartozkodhatsz es dolgozhatsz EU allampolgarkent. Ez a pozitiv oldala.

A tobbi szigeten ugye sokmindentol fugg a dolog. Vizum, munkavallalasi engedely, stb.


Ami negativum a szigeti eletben : ezek a teruletek mikrogazdasagok. Mint olyanok, rendkivul nagy a munkanelkuliseg es a lakossagi "protekcionizmus". Ezert kell rendelkezned valami olyannal ami kiemel a tobbi helyi kozul es lehetoseget ad arra hogy legyen munkad. Nalam ilyen volt az EU alapok kezelesenek ismerete, igy tudtam bedolgozni magam. De altalaban ilyen az egeszsegugy is. Viszont vendeglatasban, turizmusban, marketingben, ketkezi munkaban a helyieknek sem jut eleg melo, igy -hacsak pl nem beszelsz valami olyan idegen nyelvet nagyon jo szinten amilyen turistakat pl meg kivannak celozni- akkor nem sok eselyed van sajnos. (pl nalunk az altalam ismert magyarok a francian es az angolon kivul beszeltek meg nagyon jo szinten a nemetet, igy dolgozhattak a turizmusban). De egyik sem volt egy leanyalom. Kb rabszolgamunka ehberert.

A tengerparton persze csovezhetsz de elkepzelheto hogy kifosztanak, rosszabb esetben a rendor vegzal hogy mit csinalsz. Elhagyatottabb reszeken senki nem fog rad szolni de egyedul en nem mernek... Es kerdes, meddig akarod ez csinalni ? Nekem 2 evbe telt egy normalis munkahely leakasztasa, de tudok olyan magyarrol aki 3 ev utan ugy ment vissza hogy a baratai dobtak ossze neki a repjegy arat hogy legalabb a legkozelebbi magyar nagykovetsegig eljusson.

Szoval azt ajanlom hogy eloszor turistakent menj ki az adott, altalad kinezett szigetre, terkepezd fel, es akkor menj vissza vagy maradj ott, ha valami lehetoseggel kecsegtet a hely.


Arra is szamits, ami nekem nagyon nehez volt, az az insularitas erzese. Egy ido utan kultursokkent johet elo. Azt erzed hogy minden olyan kicsi, be vagy zarva, az elet draga, es ha barhova menni akarsz hogy levegovaltozas legyen, azt csak busas osszegert, repulovel teheted meg.


Hidd el, az egzotikus sziget kivulrol jol hangzik de pl ha az ember mindennap a kedvenc csokijat eszi, egy ido utam megcsomorlik tole... Ha erted mire gondolok.


Mi sem jarunk naponta a strandra...


Ezzel persze nem azt akartam mondani, hogy rossz. En most mar szeretek itt elni es egyelore nem cserelnem el semmire. De hozza kell szokni a negativ dolgokhoz is, pl hogy a csaladodat csak akkor latod nagy ritkan ha tudtok menni, kulonben marad a skype. Es eleg hosszu utat jartam be mig vegul megnyugodott a lelkem itt. Nem mondom hogy nincs neha honvagyam, es annak ellenere hogy utaltam a telet, nem hianyzik a 4 evszak...

2016. ápr. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!