Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki más államba...

Van itt olyan aki más államba költözött?

Figyelt kérdés
Hogyan indultatok neki a költözésnek? Terveim között van hogy elköltözöm Idahoba, de egyenlőre ötletem sincs, hogyan kezdhetnék neki. Aki költözött már el ilyen messzire, mondjon tapasztalatokat, hogyan tette, mibe került. Köszönöm
2010. ápr. 7. 21:11
 1/9 Plaga válasza:
21%
Kossuth Lajos!
2010. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem már kinn várt a munkám. Finnországban. Meg az albérlet is. Szóval csak repülőre ültem és kész. Védőnő vagyok egyébként. Keress ismerősöket, mindenképp legyen kinn munkát és beszéld a nyelvet.
2010. ápr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 omadjoe ***** válasza:

elottem szolo (védönö) jol szolt! uff! én ugy mentem külföldre, hogy meg volt a melo, és a lakás, de nyelvtudás nulla...

mivel nem tudtam megtanulni a nyelvet, (hülye vagyok hozzá, na!!!) és csináltam egy több ezer euros kárt, igy 1,5 év után elküldtek...

2010. ápr. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy mennyibe kerul, az azon is mulik, hogy hova koltozol es hany fovel. En rengeteget koltozom (minden evben) a ferjem munkaja miatt es azt tudom mondani, hogy minden koltozesnel rengeteg extra elmegy. Szerintem ket ut van: 1. a munkad/tanulas altal kerulsz ki. Ilyenkor valoszinuleg biztositanak lakhatast valahol. 2. Hogyha kulfoldivel hazasodsz, akkor is ki tudsz kerulni. En az utobbit tettem. A nyelvet anyanyelvi szinten beszeltem mar amikor kijottem, igy konnyu volt beilleszkedni, de nincs munkam a sok koltozes miatt.


Miert akarsz pont Idahoba koltozni? En mar voltam ott, es nem nagy szam. Az ido sem jo ott. Nehez munkat kapni most az USA-ban, na meg eleve legalisan ide kerulni nagyon nehez. Munkavallalassal, zoldkartya lottoval es hazassag altal lehet csak olyan munkavallalasit kapni, ami tartos itt elest biztosit. Neked nem az lesz a problemad, hogy hogyan valositsd meg a gyakorlatban ezt a koltozest, hanem az, hogy egyaltalan hogy szerezz vizumot/zoldkartyat. Szoval legyen egy jo szakmad, erre tudsz ragyurni. Aztan szerencse kerdese is, hogy sikerul-e.

2010. ápr. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én Angliába költöztem úgy hogy se munkám,se szállásom se lakásom nem volt..De itt volt a párom akik tökéletesen beszél angolul,és hozzá jöttem ki..

Érdekes én sem tudom megtanulni a nyelvet(pedig már 3 éve kint élek) és bizony nem is vesznek fel sehová mert nincs megfelelő nyelvtudásom,csak alapszintem van.(de van part time melóm amit egy angol barátunknak köszönhetek)

Szóval először nem a kiköltözés a fontos hanem a megfelelő nyelvtudás!Nem alapszint (az már senkinek nem kell)hanem a társalgási nyelvtudás kell.Jó ha van egy ó szakmád,mert nem minden diploma érdekli a külföldieket..Az érettségid pedig tényleg semmit nem ér...

Szóval előbb a nyelvet és egy jó szakmát tanulj...

2010. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Mi valószínűleg a ritka szerencsések egyikei lehetünk mert igaz mi nem mentünk messzire csak Írországba de se munkánk sem lakásunk nem volt eleinte a nyelvet kb közepes szinten tudtuk de találtunk munkát 3hónap alatt és mostmár 2éve itt élünk. Mi csak vaktában proba szerencse modon indultunk neki 2000eurot szántunk rá ami el is ment 3honap alatt de addigra már megoldodott a helyzet a munkával.
2010. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért gondoltam Idahora, mert mindig egy olyan helyre vágytam ahol nagy a nyugalom, szép a táj..hegyek,völgyek.. egyenlőre még fiatal vagyok a költözéshez, de amint elvégeztem a főiskolát megyek, ha tudok..
2010. ápr. 9. 20:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj eloszor Idehoba megnezni, ne ruhazz be koltozesre elore, mert egy ilyet sok szempontbol meg kell gondolni es nem biztos, hogy olyan, ahogy elkepzeled. Az USA-ban nagyon sok szep hely van es Idaho szerintem nem tartozik a legszebbek koze, de hat mindenki mas...csak sajat szemmeddel kellene latnod, mert a kepeken mas, mint ott elni es a napi dolgokat intezni (pl. munkavallalas).
2010. ápr. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Idahot akartam irni *
2010. ápr. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!