Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valaki utazott már luxushajón?...

Valaki utazott már luxushajón? Milyen élményei vannak :D?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 14:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Érettségi után mindenképpen szeretném elvégezni a masszőr képzést is, mert nagyon érdekel. Mondjuk ha lehetne, szívesen dolgoznák masszőrként hajón. Szerinted ez mennyire jó ötlet? Milyen munkájuk van ott, hogy vannak megfizetve?

Ha tudsz valamilyen információt akkor oszd meg velem.

Köszönöm a gyors válaszaid :)

2010. ápr. 17. 22:59
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Szerintem közepes (gyenge) nyelvtudàssal legjobb pincérnek menni. Ebben az àllàsban ugyanis majdhogynem két nyelvet tanulhatsz meg: azt, amit a konyhàban, és azt, amit a vendégekkel hasznàl az ember! A konyhàban tökéletesen elsajàtíthatod az argót és az u.n. "köznapi" nyelvet, az étteremben viszont a legvàlasztékosabban kell kifejezned magadat, a legudvariasabb formàkat kell hasznàlnod, stb.

Egy évig dolgoztam egy francia hajóstàrsasàg luxushajójàn, de elotte 2 évig egy pàrizsi étteremben "tanultam", ràadàsul nem is akàrhol, hanem a Champs Elysée-n. Mikor odakerültem, alig beszéltem a nyelvet, a szakmàt meg még annyira sem, de mondhatom, remek "iskola" volt!

Utàna szó nélkül fôlvettek egy nagy óceànjàrora, ahol nagyon jól éreztem magamat, jól is kerestem. Akkor léptem ki, mikor férjhezmentem. Soha nem bàntam meg...

Most forditóként dolgozom, és àllitom, hogy a nyelvet legjobban az alatt az idő alatt tanultam meg, mialatt a sokak àltal lenézett pincérkedést űztem!


Sok szerencsét kivànok neked is, bàtraké a szerencse! De előbb mindenképpen érettségizz le, és ha a "hajósinaskodàs" utàn haza szàndékozol menni Magyarorszàgra, komoly pénzmagot szedhetsz össze eljövendő életedre!

2010. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy még olvassátok e a válaszokat. Èn dolgoztam luxushajón, kemény volt, pincérkedtem. Összejöttem ott egy fiúval, akivel azért szakadt meg a kapcsolatunk, mert a következö szerzödést különbözö hajókra kaptuk. Eltelt pár év, ismét felvettük a kapcsolatot, és kitaláltuk h menjunk el egy luxushajós nyaralásra. Hát, mit mondjak. Fantasztikus volt, a seggünk ki volt nyalva, csontig. Elengedni elöször nehéz volt magunkat, föleg nekem, aki az étteremben önkéntelenül is összepakoltam magam után az asztalon, meg segítettem a személyzetnek ahol tudtam :) Meg találkoztam volt kollégákkal, és baromi jó volt, na. Szóval most ismét az jár a fejemben, h vissza kellene menni dolgozni, de ezúttal nem pincérnek!

Szóval: Keresd meg a módját, és ha akarsz, menj, mert tapasztalatnak a legjobb, és közben világot látsz! es a masszörök és spa staff tényleg részesül több kiváltságban, mint pl. a pincérek. De a legjobb dolga szerintem a zenészeknek és táncosoknak van... ök szinte nyaralnak ott folyamatosan, és a kabinjuk is teljesen rendben van!

2011. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igen olvasom rendszeresen, köszi a választ. Az angolt csak nagyon alapfokom tudom, németes vagyok. Így lenne valami esélyem? És egyáltalán hova kell mennem, vagy hogy kell felvenni a kapcsolatot velük?
2011. szept. 30. 16:57
 15/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem tudok válaszolni. Azért írok, hogy elmentsem a kérdést, mert a válaszok engem is érdeklenek. :)
2011. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát Bpesten akad pár luxushajóra közvetítö cég... googlezd ki. Amúgy ha ez a célod akkor az angolra ezerrel hajts rá! Már amennyiben nem németes folyami hajóra akarsz menni... Èn az óceánjárót javaslom mert az az igazi kaland meg azzal látsz igazán világot! Eljuthatsz Ausztráliába, a Bahamákra, Hawaiira, bárhova! Amikor én kimentem dolgozni, akkor elboldogultam angolul, de lett volna még mit fejleszteni... èn is nekivágnék ismét, de már jobban felkészülnék angolból! Nézz angol nyelven filmeket, tanulgass szlenget is, mert velem elöfordult eleinte h nem értettem mit vágnak a fejemhez! Ha pincérnek akarsz menni akkor legyen stressztüröképességed... mert az oda kell! De ha van lehetöséged masszörnek menni, vagy spa staffnak, akkor oda! Nekik ha jól tudom van 1 szabadnapjuk is, legalábbis a Royal Caribbean-nál.
2011. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Habár nagyon a munkára terelődött a téma..de én utasként voltam kétszer,csak jókat tudnék mondani,szerintem az egyik legjobb nyaaralási forma..igazi nagyvárosok ezek a nagyobb luxushajók már.. engem nagyon megfogtak ezek az utazások.
2012. szept. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!