Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Igényelhetek MÁK kártyát 18...

Igényelhetek MÁK kártyát 18 év felett?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és cöliákiám - lisztérzékenységem van. Még 18 éves korom előtt kijött rajtam, csak akkor rosszul diagnosztizálták. Ugye emiatt akkor nem tudtam igényelni. Most viszont sikeresen megállapították. Ilyen korban tudom még igényelni ? Mert mindenhol szinte csak azt olvasom (kivéve egy helyen, ahol 25 év alatt írták), hogy a magasabb összegű családipótlékról kell beadni igazolást, na már most azt én nem kaptam. Visszamenőleg azt lehet igényelni? Vagy mi ilyenkor az eljárás? Ja és nem vagyok már diák. Előre is köszönöm, aki válaszol a kérdéseimre. :)

#betegség #allergia #cöliákia #magyar államkincstár kártya
2016. jún. 1. 02:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs es semmit nem fogsz ra mar ilyenkorban kapni (csaladit se). Nekem anno 17 evesen adtak egyet ami 2016.08.31-ig ervenyes de ahogy befejeztem a gimit (akkor mar elmultam 18), magasabb csaladinak vege is lett, az igenylest pedig elutasitottak. De ha nem vagy diak akkor a csaladi igenyleset alapbol nem ertem 21 eves korban.
2016. jún. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Közben én is utána jártam a dolognak. Azért volt fontos, mert belbiopszia elott állok és ha nem muszáj, akkor nem kínoztatom meg magam, anélkül is tudom, hogy cöliákiám van. A családipótlékos részt meg úgy értettem, hogy a különbözetet igényelni. Mivel diák koromban járt volna az emelt összegű, de a hibás diagnózisnak köszönhetően nem kaptam meg. Illetve olyan is volt, hogy egy darabig nem kaptam, utána fel év múlva pótolták. Ezért kérdeztem. Dehát eső után köpönyeg. Mindenesetre köszönöm a válaszod. :)
2016. jún. 1. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyi meg hogy miutan megallapitjak hogy jar csaladi akkor visszamenoleg mi 1 honapra kaptunk tobbet (tehat a kovetkezo honapban megkaptuk az emelt csaladit ketszer), es ennyi volt. Olyanrol almodni sem mernek ebben az orszagban hogy evekre visszamenoleg barmit is kapjuk :D.

Barmifele kedvezmenyert mar ne kinoztasd magad, felnott emberek vagyunk, mar nem jar semmi sajnos :'D.

2016. jún. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ooohhh öcsém ....komoly támogatást adtak akkor -.- mondjuk igazából nem is lepődöm meg és nem is ertem, hogy ez a kérdés meg hogyan is juthatott az eszembe. :D na mindegy. Végülis nem kenyérre kell meg ilyenek (mondjuk azért rohadtul sokallom a felnőtt havi BKK bérlet árát, de ez egy másik téma), csak azért az ember szereti a kedvezményeket. :D Főleg úgy, hogy nem zabalhatok kedvem szerint péksüteményeket. Vagyis igen, de utána nagyon megbánom. :'(((
2016. jún. 2. 01:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja igen.... kenyérre meg főleg nem kell :"DDDDD
2016. jún. 2. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!