Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldre szeretnék kiköltözni...

Külföldre szeretnék kiköltözni, kivándorolni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Novemberbe vagy Januárban szeretnék kiköltözni de sajnos még nem tudom melyik országban.

Egy -Két évre akkarok egyenlőre de ki tudja!

Akár Európán kívül is.

Elvárásaim csak annyik hogy valami egzotikus hely legyen pl:tengerpart vagy akkár hegyvidék de a tenger jobban vonz.

Meg az egészségügy ne a Magyarhoz legyen hasonló.

Sajnos egyetem főiskolával nem rendelkezek és csak alap angol és német nyelvtudásom van de még fiatal vagyok ezért szívesen meg tanulnék akár más nyelvet is.


Ha valakit érdekel mert már volt pár olyan nem itt!Annak annyit hogy nem a kormány (de szerepet játszik benne) és nem a bevándorlás miatt akkarok el menni már 4-5 éve tervezem de most láttok rá lehetőséget!


Kérlek titeket hogy csak olyan országot irjatok amiről meg vagytok győződve.


A válaszokat előre köszönöm szépen!!!



2016. júl. 2. 16:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Egzotikus országokban kell a munkavállalási vagy vízum. A legtöbb egzotikus országban az egészségügy sokkal rosszabb, silányabb mint Magyarországon.

Alap angol, és német nyelvtudásod egzotikus országokban semmit nem ér.

Sőt európai országokban sem ér sokat. Angliában talán tudsz dolgozni alap angol tudással, akár tengerpart mellett is, de ehhez meg sok pénz kell. Tőke.

Az AKAROK szót meg 1 K betűvel írjuk.

2016. júl. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm észrevételedet mindenképpen legközelebb figyelembe fogom venni.

Telefon kijavtja azért írtam igy de nem szeretnék magyarázkodni.

Egyébként szerintem manapság csak egy bizonyos körbe divat hogy bele kötünk a másikba és ebből egy jó kis vitát generálunk.

Szerintem egy két logikai és földrajzi játék segítségével kezd el fejleszteni magadat ez csak egy tanács.

Még annyi hogy ezt jó jegyezd meg (a keménykedésnek mindig ára van).

Azért tart itt az ország ahol most és még a románok is jobban teljesítenek nálunk.

Összefogni kéne nem oltogatni egymást!!!!

2016. júl. 2. 16:41
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

Drága!

Én nem kötöttem beléd, csak közöltem, hogy egzotikus országokban alap angol és német nyelvtudással nem sokra mész. Csak közöltem, hogy az egészségügy rosszabb mint Magyarországon. Nem a hasamra ütöttem. 2 éve élek Thaiföldön ami elég egzotikus ország.

Előtte Angliában éltem ami bár nem egzotikus ország de van tengerpartja.

Azt,hogy szóvá tettem, hogy többször írod az akarok szót akkarok szónak az csak egy kis segítség, hogy ne tűnjön ki az, hogy az intelligenciád alacsony ha már helyesen sem tudsz írni. Azt, hogy mások igyekszenek a hibáidat korrigálni még nem kötekedésnek számít. ennyit erről-

2016. júl. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Írtam a kérdésembe hogy bármilyen nyelvre nyitott vagyok és tanulni is meg szeretném!

Még annyi hogy Bangkok egyes kórházai azért olyanok ami Magyarországon nem volt és várhatóhan nem is nagyon lesz.

2016. júl. 2. 16:56
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

A kép egy egzotikus óceán partjánál készült - és egész biztos vagyok, hogy az egészségügy nem olyan, mint az mi édes hazánkban. Meg vagyok győződve, hogy ezt keresed.

[link]

[link]

2016. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Lehet sőt biztos én tettem fel rosszul a kérdést ezért fel teszem újra.

Nem csak egzotikus ország lehet.

Elnézést ezért én csak olyanra gondoltam ami tenger mellet van.

A két válasz adónak köszönöm szépen a válaszát!!!!

2016. júl. 2. 17:26
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Ciprus esetleg? Europan belul maradsz, angol nyelvvel is elboldogulsz. Hegyvidek es tengerpart is van, a helyiek baratsagosak. Viszont mindenkepp a gorog reszre menj. A vendeglatasban sokszor talalkoztam lengyellel, ukrannal, ruszkival, de neha azert magyarral is.

Egyebkent meg, ha a nagy egzotikumrol hajlando vagy lemondani, akkor a szokasos Nemetorszag-Hollandia-Anglia stb. teruleten is nezelodhetsz, bar a britekhez most nem eppen celszeru lepes kimenni, ki tudja mi lesz veluk a Brexit kapcsan.

Gorogorszagban, olaszoknal is szoktak keresni a turistaszezonban munkaerot, de ezek inkabb ideiglenes megoldasok. Illetve ha mereszebb vagy, Del-Amerikat is gorcso ala veheted, de ott azert nagyon masabb az elet, mint Europaban (pozitiv es negativ ertelemben is), es a braziloknal most ugy tudom, elegge all a bal.

Mindenesetre akarhova is vigyen a sors, nagyon sok sikert kivanok! Nem egyszeru egy ilyen dontest meghozni, nagy batorsag kell hozza. Legy kitarto es becsuletes, dolgozz rendesen, akkor nagy bajod nem lehet!

2016. júl. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Bangkokban két fajta kórház létezik.

Az egyik a magánkórházak, magánorvosi rendelők. Azok nagyok szépek, tiszták, felszereltek. De egy kisebb vagyonba kerül egy vizsgálat.

Az állami kórházakba még a helyiek is csak akkor mennek ha muszáj.

Jó magam hál istenek egészséges vagyok, nem kell mennem kórházba. Orvosnál voltam a "körzetinél" de soha többé. A kosz a bogarak természetes lakói a rendelőknek. A helyiek szívesebben veszik igénybe a szomszéd néni varázsszereit, gyógynövényeit.

Hidd el, vannak rosszabb helyzetek Magyarországnál.

2016. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok és ha az első válaszoló vagy akkor bocsi én is kicsit felkaptam a vizet.

Tudom hogy minden országban vannak problémák de én sajnos Magyarországal feladatam a harcot.

Külföldön jobban képzelem el az életem most mint itthon.

2016. júl. 2. 19:59
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, az elso valaszolo sajnos valoban igazat beszel, a tropusi orszagokban (akar Del-Amerika, Afrika stb.) tenyleg hatalmas a nyomor. Nem a turistanegyedet, Mexikovaros szivet, a Copacabana beach-et vagy a gazdag afrikaiakat kell vizsgalni, mert igaz, hogy ok aztan piszok zsirosak, de nem ez az atlag. Videken rendszerint hatalmas a szegenyseg, kosz, tomeg, nyomor, kulonfele jarvanyok, a higienia pedig kb. egyenlo a nullaval. Az atlag afrikai orszagban az intenziv osztaly nez ki ugy, mint nalunk a Merenyi ambulanciaja. Azsiaban sem csak Szingapur es Dubai letezik, nagyon sok nep van ott is, amelyik ehezik, Indiaban pl. a lakossag nagyon jelentos resze hajlektalan. Persze meg lehet probalni odakoltozni barhova, en is irtam fentebb, de ha tenyleg feladtad az itthoni kuzdelmet, akkor ne ilyen helyekre menj, mert meg sokkal-sokkal rosszabbak a korulmenyek, es sajnos tavoli bevandorlokent nem a bankigazgatoi allast fogjak hozzad vagni. Es muszlim hitu emberek koze te magyarkent soha nem fogsz rendesen integralodni, plane ha no vagy. Ez nem rasszizmus, hanem teny. Tul nagy a kulturalis szakadek. A feketek kozott fehernek szinten nehez megallni a helyet Afrika kozepen, mert ok is nagyon masok, mint mi.

Inkabb maradj Europan belul, itt azert ebolajarvany es ivovizhiany nem tombol meg a legszegenyebb orszagokban sem, es sulyos vallasi gondok sincsenek.

Esetleg USA is szobajohet, de oda sajnos igencsak melyen a zsebedbe kell nyulnod a kezdotokeert, hogy kifizethesd az osszes papirt, ami szukseges a letelepedeshez.

2016. júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!