Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van itt olyan még, aki soha...

Van itt olyan még, aki soha nem volt nyaralni, még felnőtt nem lett?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok pénz, de 17 éves vagyok és még a Balatonnál is csak osztálykiránduláson voltam 1 napot. Még a strandra se jutottam el soha, úgy néz ki idén sem tudok elmenni. A közeli tóra, ha a barátaimmal elmegyünk egyszer vagy kétszer, de az inkább pocsolya, mint tó. Lenne rá/ lett volna pénzünk, de a családom olyan, hogy a fürdőkádig se nagyon jut el, nemhogy nyaralni. Saját pénzem meg ugye nincs annyi, meg társaság nélkül...
2016. júl. 30. 16:07
 1/9 anonim válasza:
Vesd fel a témát szüleidnek. Minél többször ,végül is nem veszthetsz semmit. Legrosszabb esetbe majd te elmész ha lesz rá pénzed. (Nekem bejött a sokszoros mondogatás.)
2016. júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szia, a mi családunk is ilyen, mondjuk nekünk vannak állataink, azokat ugye nem tudjuk hosszabb időre egyedül hagyni, bár ezt is meglehetne oldani sozmszéd által pl. de nekem a süzleim nem is nagyon igénylik a nyaralást, mert nekik az nem pihenés, hogy mondjuk elmegyünk 1hétre Balcsira és ott bejárjuk a múzeumokat meg mindent :) szerintem ne aggódj ezen, majd később ha dolgozol és lesz pénzed/ pénzetek haverokkal elmehettek :)
2016. júl. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem megyünk, minden nyáron mondom. Tényleg majd csak akkor fogok, ha lesz pénzem és lesz kivel elmennem. Minden nyáron mondogatom, de hiába. Tesóm 1,5 évvel fiatalabb, de neki már gáz a szüleivel és a testvérével nyaralni. Egy balatoni hétvégével is kiegyeztem volna minden éven, de ők utálnak ilyen helyre menni, főleg mióta meghízott anyukám. Nekik fontosabb egy új autó vagy motor mindig. De köszi a válaszod.
2016. júl. 30. 17:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak nyári táborok is - kérd meg őket, hogy engedjenek el egy ilyenre - ha már ők nem visznek el sehová.

Vannak zenei táborok, vagy olyan foglalkozások, ahol kikapcsolódással egybekötött tanulás (pl. kézműves), túrázás is van.

2016. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megértem a problémádat. Amikor én voltam tizenéves, én is vágytam a Balatonra, én őszintén megmondom mi nagyon pénzesek voltunk ( soha nem voltam büszke rá, szégyelltem magam ) új kocsi, a házon több légkondi, márvány berendezés, antik bútorok, többször felhoztam, hogy miért nem megyünk sehova, mondták a szüleim, mert nincs pénzük. Aztán úgy hozta a sors, úgy kb. 15-16 éves lehettem, amikor tényleg fontosabb dolgokra nem futotta, kajára például, hogy el kellett adni a házat, vettünk egy régebbit, kisebbet, én nagyon örültem, szüleim annyira nem. Aztán eltelt pár hónap, szüleim lehiggadtak, volt pénzünk értelmesebb dolgokra is, minden nyáron lementünk a Balatonra, volt hogy a horvát tengerpartra is. Igaz nem éltünk/élünk luxus körülmények között, nincs légkondi sem, meg semmi, ellenben tudunk partit rendezni, stb. Egy kicsit eltért a témától, de akkor is, az igény nagyúr tud lenni... 32/F
2016. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én.

A Balatonnál 20 évesen voltam először.

Nyaralni pedig meg még hosszú távon soha, hiába dolgozok 18 éves korom óta, nincs szabadságom szinte soha, mert eddig tanultam és mindig elment az összes szabim vizsgaidőszakra, így nyáron 1 napot sem tudtam kivenni. De idén végeztem, így jövőre már végre lesz szabim, és jövő nyáron mostmár nincs az az isten, hogy ne menjünk nyaralni a férjemmel, 7-10 napra minimum elmegyünk egy exotikus helyre.


24N

2016. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A páromat se vitték a szülei sehova. Nem is nagyon volt igényük se, meg lehetőségük se. Még kamasz korban ismerkedtünk meg, és 20 évesen volt először nyaralni velünk. Az én családom ha megteheti, mindenképp megyünk, mégha egy közeli helyre is 3 napra. Nekünk ez fontos, másnak meg nem.

Azóta a párom is velünk nyaral, persze kifizetjük a részünket, ő is, és én is.

2016. júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Mi sose megyünk nyaralni. Egy az, hogy nagyon sok pénzbe kerül, és tudjuk azt másra is költeni, a másik az, hogy vannak állataink, akiket nem lehet itthon hagyni hosszú távra, főleg ebben a hőségben. A haszonállatok etetését még csak-csak rá lehetne bízni a szomszédra, de a kutyákét nem. + van egy szobakutyám, aki nagyon kis érzékeny lelkileg, őt nem lehetne itthon hagyni, vele meg nem lehet sok helyre bemenni.

Mi ezt úgy szoktuk megoldani, hogy év közben, amikor csak lehetőségünk van rá, elmegyünk komolyzenei koncertre, egy-egy múzeumba, várba. Csak egy-egy nap mindig, kirándulás, de nekünk erre van igényünk.

2016. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gondolom tanulsz, ezért nincs pénzed!

Vállalj el 2 hónap szünidei munkát (akár a Balcsin,... mindig keresnek) aztán kapd karon valamelyik barátod és menjetek el nyaralni.

Én így csináltam annak idején!:)

2016. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!