Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Oszkáron szokás borravalót adni?

Oszkáron szokás borravalót adni?

Figyelt kérdés
Olyan ár van megadva, hogy sok száz sok tíz. Így nem tudom, esetleg azért van megadva, hogy kereken annyi ezret adjak, hogy megy ez?

2016. szept. 29. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

A kapitalizmus arról szól, hogy az eladó megmondja az árat, a vevő pedig annyit fizet, amennyit kérnek. És amennyiről számlát adnak.

Ezt a szokás-e módit innentől nem tudom értelmezni.

2016. szept. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát figyelj, én rühellem a borravalósdit, de ez a 1880-as ár annyira felhívás keringőre és egy ilyen hosszabb távú utazásért még szívesebben is adnék, mint a kaja kihozásáért az étteremben vagy a pizzafutárnak..
2016. szept. 29. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem kelk adni,de adhatsz!Senki nem fog megsertodni!Amugy meg az oszkaron azert vannak ilyen idetlen arak mert nem a "fuvarozó" szabja meg az árat!Ő beírja mennyit szeretne kapni az oszkár meg rateszi a sajat hasznat!Nyilvan az oldalnak is meg kell elni valamibol!Az 1880forintos tortenetbol kb 1500 a sofőré a tobbi az oszkaré!
2016. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jaa, aha, így már világos! köszi a választ!
2016. szept. 29. 23:46
 5/8 anonim ***** válasza:
7%
Mi az, hogy oszkár ?
2016. szept. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
parasztosan az uszkár
2016. okt. 1. 09:18
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Volt mar olyan, hogy nem csak letett a varoskozpontban, vagy ahol pont utba esett neki, hanem elvitt a lakasomig. Akkor peldaul adtam, de egyebkent nem szoktam.
2017. jan. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

igen, ez pont olyan, mint bármi más borravalós szolgáltatás. ha kapsz valami pluszt, akkor illik, bár egyébként sokan ezt külön mondják is, hogy eljön érted akárhova, de akkor plusz 200 Ft.


én például nem ilyen vagyok, sőt, mivel ritkán utazok, és hirdetek, főúton megyek autópálya helyett, ilyenkor én is olcsóbbat, 1750-1800 Ft-ot szoktam megadni, és volt már, hogy valaki adott 2000-et, pedig hirdetés szerint mentünk...máskor meg azért kaptam plusz 1500-at, mert éjszaka, kimentem Csepelre, és itthon is házig vittem. Én kevesebbre gondoltam, de ő ragaszkodott hozzá, hogy ennyit neki simán megér a fáradozásom, hiszen az sem lett volna neki olcsóbb, ha Csepelről betaxizik a Népligetbe...na mind1, csak egy sztori volt :D


azt azért fontos tudni, hogy jelezzük a másiknak, ha nem adunk...mert jártam már úgy, szintén 1800 Ft-os úttal, utasként, hogy adtam a srácnak 2ezres, mert nem volt apróm, ő meg szépen elrakta...nekem meg nem volt pofám reklamálni, hogy bocsi, az a 200-as nem borravaló lett volna...:D

2017. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!