Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti szoktatok/szokás borravalót...

Ti szoktatok/szokás borravalót adni az állatorvosnak?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyit? Ha nem, miért nem?

2016. ápr. 4. 10:51
1 2
 1/11 bollocks ***** válasza:
100%
Mivel nagyon baráti áron dolgozik, és nagyon lelkiismeretes, ezért szoktam adni. Hogy mennyit, az helyzetfüggő (800 ft helyett 1.000; 9.000 helyett 10.000, stb.).
2016. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Soha nem adtam még, mert baromi bunkó stílusa van, viszont a kutyámat maximálisan ellátja mindig, csak ezért nem váltok dokit. :)
2016. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem adtam még.
2016. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem adtam, az utóbbi években amúgy is rettenetesen elszálltak az árak, ha menni kellett, akkor így is kész anyagi összeomlás volt.
2016. ápr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: félreértés ne essék, becsülöm az állatorvos munkáját (már aki okot ad rá), és nem sajnálom tőlük a pénzt, de azért ha pl. egy fél havi fizetést kell otthagynom, akkor hadd ne adjak még borravalót is:S
2016. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából ez a dilemmám nekem is, hogy az elmúlt 1 hónapban kb fél havi fizumat ott hagytam, és még fogok is valamennyit. Ami elég sok így hirtelen, szóval eddig nem hagytam borravalót.

De most olyan rendes volt a dokink, hogy úgy kezdtem érezni, hogy kellett volna, vagy kellene.

Pl. bejött vasárnap csak miattunk, és egy forintot sem kért érte, sőt, azt mondta, visszaadja a 14.000 Ft-ot, ami a vérvétel ára volt, mert a röntgen felvételből kiderült, mi a baj, és így nem kellett beküldeni a vért.

Szóval nagyon korrekt, és nagyon rendes és lelkiismeretes.

Egyébként ők "elvárják" a borravalót, mint pl a pincérek, vagy ebben a szakmában nem számítanak erre?

Ezek után kellene adnom a műtét után?

2016. ápr. 4. 14:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem várják el, persze kinek nem jön jól egy kis plusz pénz:))

Mi akkor adtunk (volna), amikor kihívtuk, hogy altassa el a kutyánkat, mert nem akartuk a rendelőben "intézni" (így is épp eléggé megviselt mindannyiunkat), de adott helyzetben a rendes kiszállási díjat sem fogadta el, nemhogy a plusz pénzt.

2016. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az állatorvosunknál van a pulton kihelyezve egy menhely adómánygyűjtő perselye én abba dobom a visszajárót. A Kutyakozmetikusnál adok borravalót.
2016. ápr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem adok. Elég jól keresnek anélkül is és nagyon drága tud lenni 1-1 kezelés. Ne értsetek félre, nem arról van szó, hogy nem becsülöm a munkájukat, de nem látom értelmét, mikor amúgy is jól keresnek. Nekem a borravaló egyébként sem szimpatikus. Ha nem keresel eleget, szabj meg olyan árakat, hogy eleget keress! Ez az "ennyibe kerül, de mégsem " dolog engem nagyon zavar.
2016. ápr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Benne van abba az arba a " szervizdij" ne aggodj!
2020. dec. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!