Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok, vagy...

Külföldön élő magyarok, vagy menni vágyók?

Figyelt kérdés

Hová mentetek vagy szeretnétek kimenni, miért és milyen az ottani élet?

Minden érdekel, pozitívum, negatívum, tapasztalatok.


És még mielőtt kérdezné valaki okoskodó, egy cikkhez gyűjtök szubjektív véleményeket



2016. okt. 16. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Németországban élek. Az élet jó, építkeztünk a férjemmel van egy szép nagy telkünk szép nagy házzal, 20 év alatt kényelmesen visszafizetjük a kölcsönt és nem kell aggódni, hogy nem lesz munkánk. Emellett marad 1,500-2000 euró havonta a kasszában a kötelező dolgok (rezsi, étel, biztosítások, autók, stb.) után szórakozásra, hobbira úgyhogy jól megélünk.

Az emberek kedvesek, pozitívak, aktívak, normális hozzáállásúak, a környezet tiszta, rendezett, biztonságos. Többet nem is kívánhatnék.

2016. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 nem haragszom, tiszteltem az őszinteséget. Nyilván az interneten is keresgélek, de úgy vagyok vele hogy több szem többet lat.

#2 köszönöm

2016. okt. 16. 11:03
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

USA-ba mennék ki mert a barátnőm ott lakik és ez az egyetlen ésszerű megoldás az összeköltözésre. Ő nem beszél magyarul. Angliába is mehetnénk de se neki se nekem nincs ott ismeretségünk. Tehát maradt USA amit nem bánok, pár dolog aggaszt de mikor nála voltam turistaként akkor tetszett az ország, rendes a családja, az emberek, barátaik.

Anyagilag jobban megéri mint Magyarország ha erre vagy kíváncsi, viszont ha beteges vagy akkor a gatyád rámegy az egészségügyi ellátásra.

A szolgáltatások drágák, ház drága, kaja nem drága, ruha olcsó kint. Autóbiztosítás például nagyon drága az ittenihez képest. A benzin $2,15 körül volt mikor kint voltam és gallonban mérik, ha átszámolod akkor a Magyarországon kapható benzin mégegyszer ilyen drága, viszont ők többet is autóznak és nem elég 1 családban 1 autó. Ahány embernek van jogsija, annyi autó kell.

Mi mindenhova autóval mentünk. Még az utca végére is mehetsz autóval, senki se röhög ki hogy lusta vagy.

2016. okt. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2016. okt. 16. 14:14
 5/10 Mr.Hyde válasza:
52%

Üdv!Én az Amerikai Egyesült államokban lakom, Santa Barbarában (California állam). Azért jöttem ide, mert a párommal egyszer nyaraltunk itt, és nagyon tetszett, késöbb lehetőségünk volt kiköltözni, azóta itt lakunk, és nem tervezünk elmenni.

A hely nagyon szép, biztonságos (Eddig nem tapasztaltam semmi problémát). Az emberek szerintem rendesek, hamar lett elég sok barátunk. Pénzügyileg jó itt lenni, de attól függ ugye hogy milyen anyagi háttered van / mit dolgozol.

Egyetlen negatívum talán az, hogy az egészségügy nagyon drága, de ezt már fentebb is említette egy másik hozzászóló.

2016. okt. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

3 helyen lakom/laktam az EU-n belül.


1, Rotterdam. Itt csak pár hónapot töltöttem. Nehéz elhelyezkedni ha nem beszéled a flamandot, hiába tud minden holland nagyon jól angolul. Egyébként Rotterdam érdekes hely, de szépnek azért nem mondanám.


2, London, itt 3 évet húztam le. Nekem nem jött be, nagy csalódás volt. Amit tudtam kamatoztatni az a nyelvtudás volt, London nem arról szól hogy pénzt teszel félre. Az árak az egekben, a lakhatás is és a tömegközlekedés is méregdrága. A lakások, azaz szobák minősége is elég messze van pl a magyartól is. Nincs szigetelés, nincs dupla ablak, sok lakás penészes, vizesedik a fal és rengeteg az egér. Az emberek jönnek-mennek, rengeteg az európán kívülről jött szerencsevadász. Indiai, arab, kínai, pakisztáni. Az időjárás pocsék, az angol konyha szintén.

A munkaadók széles körben alkalmazzák a "zero hour contract"-ot, azaz nulla órás szerződést, ami azt jelenti hogy ha van munka akkor dolgozol, amúgy meg nem -azaz fizetésed sincs, vagy minimális. Ez máshol Európában teljesen törvénytelen.

Én még 2014-ben költöztem el, azóta a font is zuhanórepülésben van a Brexit miatt. Az emberek jönnek-mennek, pár hónap, vagy év után elköltöznek, London egy tranzitváros, mivel hosszú távon vannak jóval élhetőbb helyek.


3. Bécs. Itt 2 éve élek, eddig ez az ami a legjobban bejön. Igaz a német nyelv nekem is, mint másoknak jóval nehezebb az angolnál, de egyébként senki sem lepődik meg ha angolul intézel bármit. Doki, gyógyszertár, hivatalos ügyek, mindenki beszél angolul és nincs belőle gond, sőt angol nyelvű űrlapot adnak a kórházban, hivatalban is ebben az esetben.

Nagyon sok mindenben hasonlít MO-hoz, a kaja szinte ugyanaz -hála a Monarchiának, amikor átvették a magyar ételeket- az építészet teljesen mint BP és természetesen az időjárás is hasonló. A különbség hogy itt működnek a dolgok. Hétvégente 24h jár a metró, a tömegközlekedés pedig -éves bérlet esetén- olcsóbb mint a BKV. Igaz, itt is vannak kerületek ahol sok bevándorló él, de nem olyan durva a helyzet mint Londonban. Itt főleg török és volt jugó (szerb, horvát) ami sok van és jellemzően ők is külön kerületekben élnek főleg. A 10.ker török, a 16 meg a "Balkán". Egyébként nincs gond velük.

Gazdaságilag Ausztria erős, rengeteg lehetőség, munkahely, segítik a vállalkozókat is. Közel van MO, nekem meg szerencsés is mert sokat járok haza, csak 1 órás vonatút.

2016. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2016. okt. 17. 15:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Budapesten kívül 3 másik városban éltem.


Pozsony:teljesen kedvenc,nagyon szerettem, számomra az egyik legjobb élmény.A város emberi léptékű,átjárható,nagyon szépen felújított,kirándulni el lehet menni sok parkba vagy akár Ausztriába vagy Magyarországba,az emberek nagyon lazák.Egyedül ami furcsa,hogy úgy mint a spanyoloknak, a szlovákoknak is van egy nagyon furcsa stílusuk amit meg kell szokni.Ez nem jó vagy rossz csak ilyen furcsa,kimondottan itteniekre jellemző stílus :D

A fizetések jobbak, 5 euro per óra alatt nincs kb diákmunka.Igazából nagyon pozitív élmény volt.

2020. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ostrava:nagyon nem ajánlom,igazi bányászváros és kb lerobbant az egész a belváros kivételével.
2020. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ostravahoz még:az emberek többsége elég rosszindulatú és életszínvonalra kb Borsoddal vetekszik.


Malaga:tengerparti városka,nyugodt életre tökéletes.Nem olyan jó mint Pozsony volt de Ostravanál kb minden jobb.

2020. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!