Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldön élő/tanuló magyarok!...

Külföldön élő/tanuló magyarok! Hogy ment a beilleszkedés?

Figyelt kérdés

Hogy ment a beilleszkedés?

Mióta vagytok külföldön?

Ért titeket valamiféle atrocitás az új környezetben?

Mennyi nyelvtudással indultatok?

Bocsi a sok kérdésért, csak lassan költözünk és nagyon félek attól, hogy milyen lesz:/ Kíváncsi vagyok mások tapasztalataira:)



2016. júl. 11. 16:05
 1/1 anonim válasza:

Én kilenc évesen kerültem ki, az apukám már sok éve Németországban dolgozott, aztán utána jöttünk. Hát, amikor kijöttünk, én egy speciális osztályba kerültem, ahol csak külföldiek voltak. De amikor elértem egy szintet, átkerültem rendes, német osztályba. Na az én, szerintem még alalfoknak sem mondható nyelvtudással, nagyon nagyon nehéz volt, az osztály nem fogadott be, viszont megirattak velem minden dolgozatot, a legtöbbnek a felét sem értettem, és ugyanúgy osztályoztak, mint egy német anyanyelvűt. De rengeteg tanulással, és nagyon sok nehézséggel sikerült egy gimnáziumba jutnom, ide járok még most is. Na itt mindenki új volt, sok barátom lett, nagyon szerettem /szeretek ide járni. Sokat fejlődtem, akik nem ismernek, azt hiszik, német anyanyelvű vagyok, meg hát két idegennyelvet tanulok németül.

Engem nem ért soha, semmi komolyabb atrocitás, de szerintem ez azért van,mert nálunk az iskolában rengeteg a külföldi. Itt, ha elmész a városba vagy akárhová, senkit nem érdekel hogy külföldi vagy, vagy sem.

Ne félj, hogyha te is nyitott vagy, akkor be fognak fogadni:-)

2016. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!