Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Továbbtanulás vagy külföldi...

Továbbtanulás vagy külföldi munka?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem el a főiskolát. Mindig is ez a iskola/szak volt az álmom. De most, hogy így eltelt 1,5 hónap, kezdek kételkedni ebbe az egész egyetem dologban. Van 2 kötelező tantárgy, ami nagyon nem megy. Hiába ülök felette egész nap, akkor se bírok belőle megjegyezni semmit. Jelenleg azt érzem, hogy nemérdekel az egész tanulás, és inkább kimennék külföldre dolgozni-nyelvet tanulni.

Mivel szeretem a gyerekeket, az "au-pair" munkára gondoltam. Nem tökéletes az angolom, de hát azért is mennék ki, hogy jobban megtanuljam.

Szerintetek megéri otthagyni az iskolát, így hogy ez volt az álmom, most viszont már egyáltalán semmi örömöt nem lelek benne, és helyette az au pair munkát választani?

A válaszokat elöre is köszönöm! :)



2016. okt. 26. 14:53
 1/2 anonim válasza:

Sok lehetőséged van. Kimehetsz külföldre, átmehetsz másik szakra, kérhetsz segítséget azokhoz a tárgyakhoz,amik nem mennek (magántanár, hogyan tanuljunk tanfolyamok, könyvek), kereshetsz munkát, stb. De szerintem 1,5 hónap után feladni a főiskolát elég korai, főleg így, hogy ide akartál menni.

Csináld meg legalább az első félévet és utána menj külföldre.

2016. okt. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha meg nem multal el 30 akkor ajanlani tudom neked az EVS-t en mesterkepzes elott mentem ki Napolyba egy evre, es meg harom honapom van. Ez egy onkentes program, europai fiataloknak a mobilitas jegyeben. En egy iskola utani kozossegi hazban dolgozok, illetve egy vagy holgynek segitek a mindennapokban. Termeszetesen fizetes nem kapok, vagyis nem annak hivjak. Koltopenzt es kajapenzt kapok havonta, a lakhatasom biztositva, fizetik az oda es vissza utat, az adott orszag nyelven nyelvtanfolyamot, ket treninget az onkentesseg soran (egyet az odaerkezesed soran, ami 10 napos. Egyet pedig felidoben ami 3 napos. Mindegyik 4-5 csillagos hotelben van, teljes reggeli-ebed-vacsora ellatassal. Az orszag osszes teruleterol jonnek onkentesek, kb olyan harmincan es nagyon nagy buli volt.)illetve az orszagba utazast es a visszautat is alljak. Es ha a munkahelyed a szallasodtol messze lenne akkor a tonegkozlekedesi berletedet is alljak. Es olyan biztosiasod van az idoszakra, hogy sohasem lesz ennel jobb ellatasod. (szinte minden ellatasodat teritik, a fogorvosit 1000 euroig, a szemuvegedet 300 euroig). Persze ez nem egyenerteku a fizeteseddel, de ki lehet belole jonni. Fantasztikus elmeny lehet ha ezt valasztod! Sok sikert 24N ☺
2016. okt. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!