Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha bőröndöt szeretnék vásároln...

Ha bőröndöt szeretnék vásárolni akkor érdemes műanyagot venni vagy jó a hagyományos is?

Figyelt kérdés
fő szempont a praktikusság meg a kényelem

2016. nov. 9. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem érdemes. Egyrészt alapból nehezebb lesz, tehát ha pl repülsz kevesebb cuccot rakhatsz bele + azt ha dobálják simán törik.

Ha csak te húzod magad után és nem dobálod, lehet hogy megéri, én nem szeretem.

2016. nov. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Bőrönd és bőrönd között is nagy különbség van.

Én 14 éve használtok egy nem műanyag Samsonite-ot heti rendszerességgel és még mindig jó állapotban van.

2016. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A céltól függ... Ha pl. kézibőröndként felviszed a repülőgépre, akkor bármi, még bőrből vagy vászonból készült bőrönd is lehet. De ha feladandóként nagy bőröndöt vásárolsz, akkor legyen műanyagból. Gondolj bele, futószalagon megy és potyog bele egy konténerbe. Több száz kiló potyoghat rá is. A nem merev bőröndök összelaposodnak, mint a leeresztett futball-labda. Merev kell tehát legyen. Ebből van alumínium és műanyag. Az alumínium méregdrága, a műanyagból pedig a drágább, jobb minőségű bír ki egy több-átszállós utat. Csak a hitvány, olcsó műanyag bőrönd törik össze. A jó minőségű nem.
2016. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első Samsonite-om kibírt hét évet. A mostani a negyediket húzza és ezek a Firelite/Cosmolite "szőtt" kemény bőröndök ezek bizony nem törnek.
2016. nov. 10. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Én láttam már szép piros, ripityára tört Samsonitot. Nekem sima, középkategóriás puha falú van. Volt merevfalú is, nem szerettem.

Inkább azt nézd, hogy jó minőségű legyen, kényelmesen húzható, ha lehet, rejtett keretekkel és minél kevesebb kiálló alkatrésszel.

2016. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Feladott bőröndnek csakis műanyagot javaslom, amiket itthon

Lehet kapni szöveteket azok a futószalagon elkezdenek foszlani. Műanyagból sem merev keményfalút használok, az tényleg törik, hanem olyat ami rugalmas. Nekem egy American Tourister Bonair bőröndöm van, abból is a legnagyobb, és még nem volt vele semmi baj, pedig megjárta usa-t, thaiföldet, belgiumot, angliát, átszállásokkal összesen ez kb 20 ki-be pakolást jelent. Vannak rajta olyan mély karcok hogy ami csinálta az a szövetet simán kihasította volna.

2016. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!