Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Franciaországban francián...

Franciaországban francián kívül milyen nyelven beszélnek?

Figyelt kérdés

2016. dec. 14. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Viszonylag homogén a népesség vidéken, míg városokban olyannyira vegyes, hogy lehetetlen felsorolni itt mindent
2016. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Egyebkent azt tudjad,hogy a franciák vannak annyira arogánsak,hogy ha tud is valamilyrn idegen nyelven,nem fog megszólalni rajta!
2016. dec. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Arabul :-)

De viccet félretéve, tényleg nem beszélnek idegen nyelvet. Sem Párizsban a nagy turista helyeken, sem a Loire menti kastélyokban nem boldogultunk se angolul, se németül. Vagy csak nagyon minimálisan.

2016. dec. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

A kettes írja jól!

Szinte mindenki beszél több nyelven is, de kegyet gyakorolnak, ha a francián kívül megszólalnak más nyelven is.

2016. dec. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
En Franciaorszagban elek, immar egy evtizede. Regebben valoban nehezen szolaltak meg mas nyelven francian kivul, de ma mar a nagyobb varosokban teljesen normalis hogy beszelnek idegen nyelveket. Angolul minimum. Emellett Alsace-ban, Franche-Comteban a nemetet, Perpignan kornyeken a katalant es a spanyolt, pays basque-ban a baszkot es a spanyolt, Toulouseban is sokan beszelnek spanyolul. A kisebb kozep-francia varosokban valoban nem beszelnek sokan mas nyelven. De a fiatalok ma mar egyre inkabb.
2016. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én többször voltam már Franciaországban, és mindig könnyen találtam olyat, aki tudott angolul.
2016. dec. 16. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
61%
Mivel Baszkföldnek van egy francia része, ott baszkul beszélnek, illetve Katalónia északi része is átnyúlik Franciaországba, azon a részen katalánul beszélnek, meg vannak olyan területek, ahol kialakult nyelvek vannak, amik önállóan is léteznek, pl, breton a Bretagne-ban, illetve délen az occitan különböző variánsai, ebből a két legelterjedtebb a languedoc és a provençal (ezek egyébként valahol a katalán-francia-olasz között helyezkednek el, leginkább a katalánhoz hasonlítanak, én pl. beszélek katalánul, és franciául is, és sokszor van, hogy megértem ezeket is) :)
2016. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!