Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországban kevesen...

Franciaországban kevesen beszélnek angolul?

Figyelt kérdés
Ha én ki megyek Franciaországba, én keveset tudok franciául, de tudok angolul beszélni.

2013. dec. 12. 08:57
 1/9 anonim válasza:
100%
Franciaországban is van sok fiatal és középkorú, aki igenis beszél, de legalábbis ért valamennyit angolul. Ha utazol, az angollal is meg tudod értetni magad, az csupán egy gesztus, hogy ha már Franciaországban vagy, megpróbálsz alap szinten franciául is boldogulni. Ha nem is beszélsz tökéletesen, értékelni fogják, ha elöször franciául próbálkozol. Hajrá! :)
2013. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Hááát... Én próbáltam ilyen-olyan útbaigazítást kérni angolul a fővárosukban, nem sokra mentem vele. Persze lehet hétköznap délelőtt akik angolul beszéltek épp mindannyian iskolában/munkahelyen/otthon voltak, de nem sikerült használható infóhoz jutni.

Persze lehet megértettek (igen, normálisan beszélem az angolt), csak nem akartak válaszolni. Sőt, én is ezt tartom valószínűnek és ezen epizód miatt tartom a francia nép nagyját önelégült, nagyképű majmoknak. :)

2013. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
hetkoznap delelott azok is munkaban vannak akik franciaul beszelnek. Szuahelivel vagy arabbal van csak eselyed...
2013. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
(Hozzátenném: az egyetlen francia csoport, akikkel sikerült beszélni angolul, azok a Louvre múzeum munkatársai voltak.)
2013. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 09:49

Igazad van. Aki tud angolul az inkább meg sem szólal.

Franciaországban angolul annyira boldogulnál mint otthon Magyarországon. Otthon is sokan nem tudnak angolul, ahogy Franciaországban sem. Nekünk gondot okozott az angol nyelv a franciáknál. Volt hogy egy kávézóban ha angolul beszéltünk csak hümmögtek hogy nem értik.. Majd magyar nyelven beszélve mutogattuk mit rendelnénk, inkább megértették ezt..

SZóval kedves kérdező. Ha dolgozni akarsz ,akkor franciául tudj mert az angol hátrány lesz.

2013. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire hülyék vagytok töriből akkor inkább menjetek vissza 7-be! A franciák és az angolok örök ellentét van volt lesz mint a románok és köztünk. A francia nemzeti dicsőségnek meg amúgy is a legfőbb része a nyelv
2013. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

"Ha dolgozni akarsz ,akkor franciául tudj mert az angol hátrány lesz."


Bocsáss meg az erős szóért, de ez így hülyeség!

Természetesen ahhoz, hogy valaki Franciaországban dolgozzon - legalábbis komoly helyen -, elengedhetetlen a francia nyelvtudás. Az azonban, hogy angolul is tud, csak előny lehet, éppen azért, mert a franciák nyelvérzéke közismerten pocsék.

Ettől függetlenül, itt ma már az alsó osztályoktól kezdve kötelező az angol. Hogy aztán milyen eredménnyel, az már más kérdés...

2013. dec. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 07:50


Én próbáltam munkát keresni Franciaországban, de angol tudással, és alap francia tudással nem alkalmaztak még takarítónőnek sem.

Lehet hogy tanulnak az iskolában angolul, de olyan mint anno annak idején az orosz nyelv. Kötelező volt, így nem sokan tudtak. Angliában sok iskolában francia nyelven tanulnak, és az angolok sem nagyon tudnak franciául..

2013. dec. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 07:50

Ja! Mielőtt lehülyéznél, hogy pedig tudtak anno annak idején oroszul, elárulom, hogy én még oroszul tanultam, és olyan jó rendszer volt, hogy az orosz tanárom például akitől egy iskola tanult oroszul nem volt szakképzett orosz tanár. Csak az igazgató kebel barátnője volt.

Orosz tudását hogy honnan szedte nem tudom.. De régen így ment.. Kellett orosz tanár így aki tudott oroszul az tanár volt.. ennyi..(biztos voltak szakképzettek is, de nem volt annyira szigorú a besorolása mint ma egy nyelvtanárnak)

2013. dec. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!