Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyiket ajánlanátok jobban...

SZJG kérdése:

Melyiket ajánlanátok jobban Görögország vagy Thaiföld?

Figyelt kérdés
Tudom két teljesen más kultúra, de a kettő között vacilálunk. Tapasztalatokat ha valaki tud írni nagyon megköszönném, ezen kívül az árakra is kíváncsi lennék.

2016. dec. 25. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha csak strandolni akartok és nem vagytok facebook bu.z.ik (ott játszani az eszüket hogy épp hol vannak) akkor a közelebbi Görögország. Ha a más kultúra is és netalán az állatvilág, hegyi törzsek stb érdekel akkor Thai. Bár a magyarok nem látnak tovább a thai szigeteken.

Thai olcsó, de már nem annyira mint régen, autetikus de már nagyon nem annyira mint régen, turistás sokkal inkább mint régen. Összességében egyre kevesebbet nyújt élmények terén.

Görögben nem voltam, de akik voltak dicsérik és nem túl drága.

2016. dec. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyáron Görögország, télen Thaiföld.
2016. dec. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szimeon válasza:
11%
A ladyboy-ok miatt Thaiföldet.
2016. dec. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha sok pénzetek van Thaiföldet választanám a helyetekben, és haza se jönnék vagy 2 és fél hónapig.
2016. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Thaiföldre mész a helyi piacra mindenképp menj el.

Élve megnyúzott kutya hangja örökre megmarad benned mint emlék.

2016. dec. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyertelmu hogy Görög.
2016. dec. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Görögországban sokat voltam, Thaiföldön még nem jártam. De más távoli kultúrákban igen. Szerintem érdemes minél messzebb utazni, annál több különleges dolgot látsz... és megtapasztalsz egy más látásmódot, életstílust.
2016. dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sityu111 válasza:
82%

Ha nyaralásról beszélünk, akkor Görögország. Thaiföldre csak télen érdemes menni. Egyáltalán nem olcsó. Aki azt mondja, hogy oda csak kijutni drága az tévedésben van. Voltunk Bangkokban, Phuketen és Pattayán is. Igaz, hogy teljesen más világ és mindenképpen látni kell, de ár-érték arányt tekintve Görögország a nyerő.

... bár a Törökök színvonalasabb szolgáltatást nyújtanak hasonló áron és a tenger is melegebb.

2016. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. BKK kívételével Thaiföld lehető legszarabb helyein voltál, pont ez a két hely az ahova nem szabad menni. Én elég jól bejártam Thaiföldet egészen föl Nong Khai-ig és sokkal olcsóbb mint Ny Európa. Továbbá az általad említett két helynek nem sok köze van Thaiföldhöz azon kívül hogy Thaiföldön van.
2016. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Annyira más a kettő, hogy nehéz csak az úticél alapján dönteni - sokkal inkább az legyen a szempont, hogy mi érdekel.


Az árak kapcsán viszont, egyrészről az elmúlt évben 20 százalékos erősödött a thai baht, vagyis így mondhatni drágább, mint pár éve akár, illetve leginkább akkor olcsóbb, ha az otthon/ Görögországban nem lévő utcai étkezdéket, taxikat, egyéb dolgokat számolod. Ha viszont normális éttermek, szép szállodák, aktív életmód vonz, hm, akkor szerintem nem feltétlen olcsóbb, vagy legalábbis nem nagyságrendileg.


Üdv.

2017. jan. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!