Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tenerife mint uticél nászútkén...

Tenerife mint uticél nászútként mennyire olcsó?

Figyelt kérdés
Nyáron juliusban lenne az esküvőnk utána pedig nászút tehát a főszezonban. Tenerifén gondolkodunk de nem tudom hogy mennyire kerülne sokba, illetve mindenképpen olyan uticélban gondolkodunk ahol van tengerpart, de azért kirándulni is tudnánk a közelben.
2017. jan. 28. 17:12
 1/5 longlife ***** válasza:
Inkább Grand Canariat javasolom.Hajóval át tudtok menni Tenerifere.
2017. jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kanári szigeteken tenerifénél csak izgalmasabb sziget van. Azegy undorító turista központ. Gran Canaria meg La Palma fênyévekkel jobb. Ott is van strand meg akad látnivaló is és nem mellesleg olcsóbb.
2017. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tenerife olcsó, de rohadt unalmas. Az el teide vagy az északkeleti részen az erdős-hegyes részek érdekesek kirándulás szempontjából, amúgy nem csak nem érdekes, de rohadt szeles és kellemetlen a köves tengerpart.

Nekem nagy csalódás volt...


Nászútra ha kirándulni és tengerpartozni akartok akkor pl. Korzika, Szicília, görög szigetek, ciprus. Ha nem zavar a kavicsos/sziklás part és jobban érdekel a kirándulás akkor Madeira pl.

2017. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a tengerpart mellett a természet is érdekel akkor La Gomera. Hajóval innen is át tudtok menni Tenerifére, 50 perc alatt.

A legzöldebb sziget, esőerdő, hegyek, nemzeti park. Mi most megyünk február elején, Tenerifére száll le a gép, onnan komppal La Gomera.

2017. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem Tenerife is megfelelő hely a kikapcsolódásra. Szerintem egyáltalán nem unalmas, sok a látnivaló. Mi csak egy hetet töltöttünk ott, de több idő kellett volna ahhoz, hogy mindent meg tudjunk nézni és ki tudjuk élvezni. Mi Puerto de la Cruz-ban szálltunk meg. Ott fekete homokos, köves part volt, ezért nem nagyon fürödtek az emberek, viszont sokan szörföztek. A parton található egy hatalmas strand (Martiánez), sok medencével (csak elég hideg a víz). Nagyon kellemes volt esténként sétálgatni a városban, sok helyen volt élő zene, voltak dobosok az utcán, egyszóval nagyszerű volt a hangulat. Rögtön a városban volt egy botanikus kert (Jardin Botanico), nekem az volt a kedvenc helyem a szigeten, tele egzotikus növényekkel. Aztán ott volt a Loro Parque, ahol sokféle állattal találkozhattam, pl. papagájokkal, delfinekkel, fókákkal, pingvinekkel. Nem messze volt La Orotava, egy nyugis kisvároska, nagyszerű kilátással. Icod de los Vinos-ban megnéztük az ezeréves sárkányfát. Felmentünk a Teide-re is, ahol igaz, sokat kellett sorban állni a libegőhöz, de teljesen megérte. Már maga az út a Teide-hez csodálatos volt. Amikor lentről elindultunk kocsival, még pálmafákat és banánültetvényeket láttunk, aztán már erdőket, miközben áthaladtunk a felhőrétegen, azután pedig a táj átváltott kövesre, sziklásra. Jártunk még Santa Cruz-ban, a fővárosban. Elmentünk delfinlesre is Los Gigantes-nél. A tengeri betegségtől eltekeintve lenyűgöző élmény volt látni, ahogy a delfinek a hajó mellett úsznak. Fürödtünk az óceánban Los Christianos partjainál. Na ott sokkal több turista volt, mint északon. Mi azért is választottunk egy északabbi várost szállásnak, mert ott kevesebb a turista és sokkal szebb a növényzet is. Egy szó, mint száz, nekem ez az egy hét csodálatos volt, nem volt egy perc, hogy unatkoztunk volna. A többi szigetről sajnos nem tudok véleményt mondani, mert nem jártam rajtuk. :)
2018. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!