Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Útlevél-ügyben kellene segítsé...

Útlevél-ügyben kellene segítség,18 év alatt ezt hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Idén július 28-án leszek 18 éves, és augusztus elején tervezem, hogy elutazok egy hónapra.A gondom az, hogy július 17-én lejár az útlevelem, és 18 év alatt úgy tudom, mindkét szülő aláírása kell, viszont nekem nincs apám (mármint nem beszélünk, másik országban él, stb.), így nem tudom, mit kellene csinálnom..ha várok a szülinapom utánig, akkor még gyorsított eljárással sem készülne el szerintem az útlevelem addigra (meg drágább is lenne), viszont az apámat nem tudom és nem is akarom egy aláírás miatt előkeresni.

Ilyenkor mi a teendő?


2010. máj. 9. 13:10
 1/2 anonim válasza:
Hívd fel az okmányirodát. Ott választ kapsz.
2010. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha közös a szülői felügyelet, akkor SEMMIT nem tehetsz. Amúgy az útlevél egy hét alatt megvan, így meg fogod kapni az elutazásod előtt. (Bár tény, hogy ez attól függ, az augusztus eleje mit is takar...)

Gyorsított eljárásban, ha a központi okmányirodában (Bp. Visegrádi utca) csináltatod, másnap személyesen átveheted.

2010. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!