Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen országokba lehet...

Milyen országokba lehet utlevél nélkül régi személyével (olyan kinyithatos nem kártya) utazni! Görögbe, paraliára, krétára török országba esetleg lehet! Gyors segitség kéne nyaralás mullik rajta! Köszönöm?

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Uniós országokba mindenképp, de Törörko. nem tartozik oda, szólva az csak útleves. Szerintem elfogadja a az ottani hatóság a régi személyit is, ha érvényes. Én ilyen kikötésről nem hallottam, hogy csak a plasztik kártyás személyivel lehet utazni. szóval görögbe simán, kréta görög része, gondolom a másik is.
2009. júl. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Meg is találtam neked az ide kapcsolódó forrást!


[link]


"Minden Magyarországon használatos irat, még a népköztársasági címeres személyi igazolvány is bekerült az uniós okmánytárba. Így május elsejével akár ezzel az igazolvánnyal is lehet utazni az európai uniós országokba."


"Urbán György hivatalvezető, BM Központi Adatfeldolgozó Hivatal: – Mindenfajta személyi azonosító igazolvány érvényes lesz, tehát az új típusú kártya formátumú személyi és a régi formátumú Magyar Köztársaság, sőt, a Magyar Népköztársaság formátumú személyi is alkalmas lesz arra, hogy az unió országaiban – mint hogyha útlevéllel utaznánk – tartózkodhassunk meghatározott i­deig."

2009. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és ez 2003-as forrás :)
2009. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szoval igen!!: ) juj köszönöm szépen megmentetted a nyaralásunkat köszönöm ha tudsz még infot akkor légyszives irj:)
2009. júl. 20. 14:58
 5/5 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy Görögországba lehet útlevél nélkül, de szeritem a régi személyivel nem lehet(öcsém most volt Krétán egy fél évig, mondjuk ő vitt útlevelet is, de csak új személyi jó)!!!!

Még Romániába sem jó a régi, lapozgatható.

Szóval érdeklődd meg mindenképpen, nehogy vissza kelljen fordulni a határtól, az nagyon gáz lenne. Mi pár hete mentünk egy csoporttal Romániába, és az egyik illetőnek csak régi személyie volt, és meg kellett csináltatni az útlevelet emiatt.

2009. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!