Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ma igényeltem útlevelet, de...

Ma igényeltem útlevelet, de nem olvasható az ujjlenyomatom. Ezt írták a visszaigazoló lapra: "ujjlenyomat adására véglegesen fizikailag képtelen". Ez okozhat problémát EU-s személyit el nem fogadó helyekre utazásnál? Volt valakinek hasonló esete?

Figyelt kérdés

2017. márc. 23. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ahová nem fogadják el az EU-s szmélyit, oda így is úgy is útlevél kell, azaz édesmindegy, van-e a személyidben ujjlenyomat, azzal együtt sem jó semmire. Amúgy is csak opcionális, nem is kötelező beletenni.
2017. márc. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az EU az èrdekes. Ha pl. az USA-ba akarnàl utazni, ott kell ujjlenyomatot adni. Ha nem tudsz, nem is lèpsz be.
2017. márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló nem olvasta el a kérdésemet. :-)
2017. márc. 23. 17:57
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. Olvastam a kérdést. Egy hónapja csináltam új személyit, direkt rákérdeztem az okmányirodában erre az ujjlenyomatos dologra, ők mondták, hogy bár nálunk most előszeretettel reklámozzák ezt az új típusú személyit, hogy az ujjlenyomat miatt majd használható lesz pl. az USA-ba is, egyelőre ujjlenyomat ide vagy oda, az USA csak az útlevelet fogadja el, a személyit akkor sem, ha ujjlenyomat van benne.
2017. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi, most fogtam fel a kérdést. Hát én az USA-n kívül egyetlen országot sem ismerek, ahová ujjlenyomat kellene a belépéshez. Az én útlevelemben sincs, és elég sok EU-n kívüli országban jártam már vele.
2017. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor üzenem az elsőnek, hogy még mindig nem olvasta el a kérdést. Útlevelet igényeltem...
2017. márc. 24. 08:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Problémát okozhat de az adermatoglyphia csak hosszas várakozást okoz, kitiltást nem. Nem te vagy az egyetlen és amúgyis az ICAO biometrikus útlevelet leíró dokumentuma világosan, sokszor ismételve leírja, hogy az ujjlenyomat opcionális [link]


(Ez a fizikailag képtelen szöveg alapvetően a schengeni vízumokról szól, a 137-es cikkely így mondja:


Categories of applicants exempted from the requirement to give fingerprints:


- Children under the age of 12

- Persons for whom fingerprinting is physically impossible (ismerős megfogalmazás?)

- Heads of states and members of their official delegation when invited for official purposes)

2017. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Basszus, ne haragudj, tényleg igazad van. Biztos a melegfront... :)
2017. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!