Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliába költözés. Hol találok...

Angliába költözés. Hol találok olyan fórumot, ahol információkat gyűjthetek a gyakorlati tennivalókról?

Figyelt kérdés

Egy ideje rágódtunk rajta, de úgy döntöttünk, belevágunk (két felnőtt és egy kisgyerek). A bibi az, hogy valami tervet össze kellene rakni a realitás talaján és ehhez sok információra lenne szükségem.

Létezik olyan fórum, ahol ilyenekről lehet kérdezni?


Tehát nem konkrét segítséget szeretnék, hanem tippeket, címeket, weboldalakat, ahonnan infót tudok gyűjteni és felkészülten indulhatunk majd útnak.


2017. ápr. 8. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha màr tudod, hogy melyik vàrosba akartok menni , akkor a facebookon belépsz abba a csoportba, és felteheted a kérdéseidet . Sokan fognak tanàcsot adni. pl: londoni magyarok vagy magyar Angliàban vagy Manchesteri magyarok etc. Nagyon sok ilyen csoport van , de nem àrt eldönteti a vàrosr ahol élni szeretnétek. Jó magam is kint élk (14 éve) , pár kérdésedre tudok vàlaszolni én is
2017. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A szigetország déli részét szemeltük ki, vidéket - Londonba nem szívesen mennék az árak és a nagyvárosi léttől csömörlöttség miatt :) De közelebbit még nem találtunk ki, helyismeret zéró.

Angolul jól beszélek, taplraesett vagyok, diplomám is van (közgazdász).


Első körben annak szeretnék utánajárni, hogy tudok-e munkát szerezni anélkül, hogy fizikailag kiutaznék (a lányom miatt), vagy feltétlenül szükséges előremennem és utána jönne a családom.

A férjem alapszinten beszéli az angolt.


Nálam annyi átmeneti probléma felmerülhet, hogy az amerikai akcentust értem jobban, de szerintem a helyi akcentust/dialektust is megszoknám max egy hét alatt. Valahol felsőfok és az anyanyelvi szint között vagyok félúton.

2017. ápr. 8. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Angliai kisokoson lehet hasznos informaciokat talalni, de a legokesabb, ahogy az elso irta a konkret telepulesek konkret FB-csoportjai. Ott is nagyjabol linkeket fogsz kapni kerdesekre, de konkretan arra, amit szeretnel tudni. Ami a legfontosabb a kikoltozesnel szerintem, hogy legyen valami ismeros/csalad/haver, aki befogad, amig elrendezitek a NiNo-t, lakast talaltok, munkat talaltok. Bar nem elek kint olyan regota, mint elottem szolo, de en is szivesen segitek, ha van konkret kerdes.
2017. ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nos,én is dél angliai városkában élek :)

A helyzet a következő.

Mivel van egy kisgyerek is, így érdemes előbb annak kijönnie aki jól tud angolul. Sok munkalehetőség van ami helyben van hirdetve, és egy jó angol tudással pár nap alatt munkát is találnál. Otthonról ezekről az állásoktól elesel. A gond nem is igazán a munkakereséssel lesz, hanem a szállással.

Olyan 22-es csapdája.

Otthonról szobát sem könnyű bérelned, arról nem is beszélve, hogy sokkal többen keresnek szállást mint amennyi jó lehetőség van. Így érdemes azt is helyben intézni. Azért is érdemes előbb csak annak kijönni aki tud angolul, mert az angliai törvények értelmében egy szobában nem élhettek hárman. Nem nagyon fogják kiadni, mivel a gyereknek biztosítani kell a megfelelő életformát.(persze a sok paki, indiai, brazil és egyéb cigóféléknél ez nem számít. Ők 2 szobás lakásban 30-an élnek). Így előbb bérelsz egy szobát, és X hónap letelte után tudsz lakást bérelni. Kell a munkareferencia. Van ahol 3 van ahol 6 hónap ledolgozott időt kérnek.

Lehet családostól is jönni, de akkor sok pénz kell. Ha egyből lakást akartok bérelni, és sem neked sem férjed nincs állása, ha találtok is lakást, kell a garancia emberke, és kell legalább 3-6 havi deposit.

Ezen kívül is vannak kezdő kiadások..

Ha elfogadsz egy jó tanácsot, előbb te gyere ki, és ha már nem ügynökségen keresztül dolgozol, hanem fix bejelentett állásod van, akkor jöjjön ki a családod.

2017. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!