Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön nem féltek tömegközl...

Külföldön nem féltek tömegközlekedni?

Figyelt kérdés

Voltam már sok külföldi nagyvárosban; Pozsony, Prága, Bécs, London, Tbiliszi, Zágráb, Berlin azt hiszem ennyi, valahogy mindig el találtunk ahova akartunk meg ilyesmi, de mégis mindig annyira félek, mikor külföldön kell tömegközlekedni.

Most megyünk júliusban Rómába és onnan tovább Sorrentoba, nápolyi 1 napos megállóval, de tiszta ideg vagyok előre, nagyon nem jókat hallottam az olasz tömegközlekedésről.

Csak én parázok ettől ennyire? :(


2017. máj. 7. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Csak te parázol, én mindenhol a világban (Ázsia, Afrika, Dél Amerika) tömegközlekedem és soha sehol nem volt probléma sőt mindenhol azt tapasztaltam hogy az emberek sokkal udvariasabbak és segítőkészebbek mint Budapesten.
2017. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Félni minek? Az életedre, testi épségedre inkább a grúzok törnek a vezetési stílusukkal, mint az olaszok, azt meg már túlélted. (Igen, marsrutkáztam én is Tbilisziben, na ott én is féltem :)


Amivel sok helyen meg lehet szívni, az a gyatra utastájékoztatas. Nem jó buszra szállsz, rengeteget kell várni és nem tudod meddig... ezek valóban problémák, de félni nem kell miattuk. Max lemaradsz egy látványosságról, ha nagyon rossz irányba mozdultok és mondjuk kivisz a város szélére egy expresszbusz. Anyázol egy nagyot, majd megiszol egy grappát a külvárosi kávézó teraszán és hallgatod, ahogy a szomszéd pizzéria szakácsa teli torokból üvölti az O sole mio-t. Nagy ügy.

2017. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 EagleHUN ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen ahol voltam nem volt problémám a tömegközlekedéssel.

Pekingben azért szokni kellett a metrózást, hogy együtt ússzon az ember a tömeggel. Ott volt hogy nem tudtam fel vagy leszállni az áramló tömeg ellenében. Illetve hogy a hátitáskám odacsukta az ajtó mert nem tudtam beljebb menni. :)

2017. máj. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es: Ebben van valami, ha a grúz túrát túléltem (már ami a közlekedést illeti természetesen nem másra gondolok :D ) akkor biztos sok baj nem érhet a világban. :D

Első napokban erőteljesen volt Kutaisziban meg Tbilisziben is az a szitu, hogy ácsorogtunk az út szélén fél óráig mert nem mertünk elindulni olyan forgalom volt, miközben öreg hajlott hátú nénikék meg átporoszkáltak az úton :D Aztán rájöttünk hogy itt ez a szokás, el kell indulni határozottan és kész :D

A hegyre fel autóval kalandokat ne is említsem :D


Na hát próbálok akkor annyira nem ráparázni, valahogy majd lesz :)

2017. máj. 7. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim, barataim sokat nyaralnak repülövel, igy a helyszineken tömegközlekedesre vannak utalva. Eddig komoly panaszt meg nem hallottam tölük.


En az utobbi evekben mindenhova csak motorral megyek, mert egyreszt igy maga az ut is egy elmeny es kaland, masresz pedig a helyszinen nem függök masoktol.

2017. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Minek parázni? Ma már mindenhol tudsz helyi SIM kártyát venni, beteszed a telefonodba, kinyitod a Moovit-ot, Google Maps-et, mondja mikor hova menjél, hányas buszra szálljál, mikor szállj le, világon semmi probléma. Sőt ha eleget utazol akkor egyszer beruházol egy Glocalme U2-be az egy mobil hotspot ami mindenhol működik, kevesebb mint 1 EUR/nap-ra jön ki általában. Én múlt januárban végigmentem egy hét alatt Izraelen északtól délig busszal mobiltelefonra támaszkodva úgy, hogy nem tudom elolvasni a héber betűs feliratokat, latin betűs meg nincs. Ég és föld ahhoz képest milyen elb*szott nehéz volt Izraelben közlekedni, amikor 2007 decemberben voltam és hát akkor ugye ilyesmi még nem volt.
2017. máj. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én imádok külföldön tömegközlekedéssel utazni. Rómában semmivel sem jobb vagy rosszabb mint otthon.

De próbálnád ki csúcsidőben a kínai metrót. Mi kipróbáltuk. Azóta nem panaszkodom az otthoni metróra.

2017. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mindenki ezzel a pekingi metroval jon, csucsidoben semmivel nem roszabb mint az M3, de ha zsufoltat akarsz akkor a teherani metro
2017. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!